Tizenhatig jutott a GYHK a Sportul ellen

Gergely Imre 2019. november 20., 17:53

Szerda délben másodszor is összecsapott a Gyergyói Hoki Klub és a Sportul Studențesc együttese a romániai jégkorongbajnokságban. Ezúttal sem történt semmi váratlan, a gyergyóiak 16–1-re győztek.

Újabb magyarországi túra vár a gyergyói fiúkra Fotó: Gergely Imre

Miután kedden este a Gyergyói HK fogadta a bukaresti „egyetemistákat”, szerdán délben a Sportul Studențesc volt a házigazda. Azonban, ahogy sok éve már, a Sportul minden meccsét az ellenfelek otthonában játssza, így ez a mérkőzés is Gyergyószentmiklóson zajlott.

{K1}

A vezetést Tendler szerezte meg a gyergyóiaknak, és az első szünetben már 0–3 volt az állás. A második harmadban ehhez újabb hatot tettek hozzá a piros-fehérek, ami talán nem is mondható túl soknak, ahhoz képest,

hogy a statisztikák szerint csak ebben a játékrészben 37-et lőtt kapura a GYHK.

Az utolsó húsz percben megszületett a Sportul becsületgólja is, de ekkor már 11-nél tartottak Sáráék, végül pedig 16-nál ért véget a mérkőzés.

A lövések aránya jól mutatja a pályán történteket:

91 gólszerzési kísérlet tartott a Sportul kapujára, Rajz Tamás 75-öt védett (!), míg Szakácsot összesen 9-szer tette próbára az ellenfél.

A GYHK a mérkőzés után magyarországi túrára indult, ahol három Erste Liga mérkőzés vár a csapatra. Pénteken 19.30-tól a Debrecen, vasárnap 18.40-től a Schiller-Vasas, és hétfőn 19.30-tól a Fehérvári Titánok vendégeként lépnek pályára Gógáék.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Sportul Studențesc–Gyergyói Hoki Klub 1–16 (0–3, 0–9, 1–7)
Gólszerzők: Szennyes Hunor (27.) Jereme Tendler (1., 5., 39., és 49. perc), Sára Tibor (8., 55.), Barabás László (23., 40), Kozma Zsolt (28.), Péter Zsolt (31.), Albert Zagidullin (31., 42, 54.), Dmitrij Pesztunov (41.), Ferencz-Csibi Róbert (48.), Daradics Csaba (60.)
Kapura lövések: 9–91
Kiállításpercek: 4–4.