Gyergyó–Sportul: negyvenöt percig szoros volt

Gergely Imre 2019. november 19., 21:29

Papírforma eredmény született kedden este a Gyergyói Hoki Klub–Sportul Studențesc mérkőzésen. A GYHK elért a két számjegyű eredményig, de sokáig alacsony hatékonysággal lőtte a kaput.

Az utolsó harmadban hétszer is betalált a GYHK, végül sima sikert aratott Fotó: Gergely Imre

10–1-re győzött a Gyergyói Hoki Klub a kedd este rendezett, Sportul Studențesc elleni romániai bajnokin, és behúzta a kötelező három pontot.

Az látható volt, hogy a házigazdákat nem nagyon hozta lázba ez a mérkőzés, negyedgőzzel is hozták amit kellett.

A találkozó első gólját a Sportulnál játszó Bálint Attila szerezte a meccs elején, amire a 7. percben válaszolt a GYHK Daradics találatával, majd Góga és Sára volt eredményes. 3–1 volt az állás az első húsz perc után,

és nagy meglepetésre a második harmad végén is, azaz 0–0 volt a középső játékrész eredménye.

A piros-fehérek lőtték ugyan a vendégek kapuját, de Béres Szilárd magas színvonalú teljesítményt nyújtott, és meccsben tartotta a csapatát. Aztán a 45. perctől kiszakadt a gólzsák, és végül tíz találatig jutott a gyergyói együttes.

A két csapat szerdán 11 órától ismét megmérkőzik.

Romániai jégkorongbajnokság alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Sportul Studențesc 10–1 (3–1, 0–0, 7–0)
Gólszerzők: Daradics Csaba (7. és 41. perc), Góga Attila (15., 59), Sára Tibor (18.), Dmitrij Pesztunov (45.), Benedek Roland (48.), Jereme Tendler (51., 56.), Csergő Hunor (55.), illetve Bálint Attila (2.)
Kiállításpercek: 4–10
Kapura lövések: 53–13