A Vasas sem okozott gondot, már 18 pont a listavezető Sportklub előnye

Dobos László 2019. november 18., 21:17

Újabb hibátlan anyaországi túrát tudhat maga mögött a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek a pénteki Dunaújváros, illetve a vasárnapi Hokiklub Budapest elleni győzelmek után hétfőn este a Vasas otthonában is nyerni tudtak.

Nehezen adta meg magát hétfőn este a sereghajtó Vasas Fotó: Vasas Attila

Nem volt telt ház hétfőn este a Vasas Jégcentrumban, de a nézők között jelen voltak a vendég Csíkszeredai Sportklub drukkerei egy nagy kék-fehér zászlóval, és a Hokiklub elleni meccshez hasonlóan végig buzdították kedvenceiket.

{K1}

Az első harmad iramos játékot hozott, és bár sokkal többet támadott a Sportklub, a kapura lövések külön csatáját 26–5-re nyerő erdélyi gárda egyszer sem tudta legyőzni a Vasas 20 éves kapusát, Szeles Martint.

A fiatal Szeles Martin szenzációsan védett, a hatvanhárom lövésből hatvanat hárított Fotó: Vasas Attila

Emberelőnyben kezdhette a második játékrészt a székelyföldi együttes, és Beczéék ezt fél perc alatt Shalla találatával gólra is váltották (0–1). A folytatásban hiába játszott fölényben a Sportklub, a középső harmadban nem született újabb gól.

A harmadik játékrész közepén a második emberelőnyüket is gólra váltották a vendégek, a gólszerző ezúttal a csapatkapitány Papp volt (0–2). Fél percre rá azonban megingott a csíki védelem, Boldizsár korongot szerzett a kapu előtt, majd védhetetlenül belőtte Szamankov mellett a hálóba (1–2).

Izgalmas lett a meccs, a kedélyeket Kuljas nyugtatta meg az 57. percben, amikor hatalmas bombagólt lőtt távolról (1–3).

Fotó: Vasas Attila

A listavezető Sportklub előnye ezzel 18 pontra nőtt a második helyen álló, négy meccsel kevesebbet játszó Ferencvárossal szemben.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Budapesti Vasas Schiller HC–Csíkszeredai Sportklub 1–3 (0–0, 0–1, 1–2).
Gólszerzők: Béres Boldizsár (49. perc), illetve Joshua Shalla (21.), Papp Szabolcs (49.) és Gyenisz Kuljas (57.).
Kapura lövések: 18–63.
Büntetőpercek: 4–4.
Játékvezetők: Soós Dániel és Nagy Attila, illetve Fényi Sándor Barnabás és Horváth Botond.