Paprikás hangulatú volt a Sportklub–Steaua hokimeccs

Dobos László 2019. november 12., 21:23

Sok-sok megszakítással, számos büntetőperccel tarkított mérkőzésen győzte le 9–4-re kedden este a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Steauát a Vákár Lajos Műjégpályán.

Fotó: Gábos Albin

Hazaértek a Csíkszeredai Sportklub válogatottba behívott játékosai, így teljes kerettel állhattak ki a kék-fehérek a Steaua ellen. A találkozó első gólját a vendégek lőtték a 2. percben (0–1), és bár többet támadott a Sportklub, csak a harmad végén tudott fordítani (2–1).

A középső játékrész közepén egyenlített a Steaua (2–2), erre a gólra néggyel válaszoltak a hazaiak (6–2), azonban a második szünet előtt egy csíki kapu előtti kavarodásból a bukarestiek újra betaláltak László Arnold kapujába (6–3).

A második harmadban volt egy bunyó is, két székely legény akaszkodott össze, a Sportklubnál játszó Sándor Zoltán, illetve a Steauát erősítő Antal Alfréd. Az ökölpárbaj után mindketten mérkőzés-büntetést kaptak, mehettek az öltözőbe. Az utolsó játékrészben kevesebb volt a kiállítás, a Sportklub pedig takaréklángon is megnyerte ezt a játékrészt.

A bajnokság alapszakasza szerdán 18.30-tól Gyergyószentmiklóson folytatódik, a Gyergyói HK a Galaci CSM csapatát fogadja.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 9–4 (2–1, 4–2, 3–1).
Gólszerzők: Bíró Tamás (18., 50.), Vjacseszlav Belov (20. és 32.), Rodney Pelley (33.), Becze Tihamér (38.), Fodor Csanád (39.), Joshua Shalla (45.) és Eduard Cășăneanu (50.), illetve Andrej Deniskin (2. és 53.), Artem Maszlov (27.), Robert Timaru (39.).
Sportklub: László Arnold (Adorján Örs) – Papp Szabolcs, Vjacseszlav Belov, Becze Tihamér, Andrej Taratuhin, Joshua Shalla; Salló Alpár, Gyenisz Kuljas, Rod Pelley, Kurtis McLean, Evan Brophey; Gecse Hugó, Láday Tamás, Fodor Csanád, Bíró Tamás, Rokaly Norbert; Györfy Tihamér, Farkas Tamás, Sándor Zoltán, Eduard Cășăneanu. Edzők: Jason Morgan és Hozó Levente.
Steaua: Adrian Catrinoi (Cătălin Capșa) – Danilo Kozacsuk, Nicușor Lușneac, Artem Maszlov, Robert Tinmaru, Andrei Filip, Antal Alfréd, Antal Előd, Mihail Georgescu, Márton Rajmond, Ionuț Tudor, Ajrat Badegyev, Vlad Grigori, Dimitro Nimenko, Andrej Deniszkin, Mircea Oniciuc, Sándor Emil, Vlad Crețu, Claudiu Radu. Edzők: Nelu Alexe és Ioan Timaru.
Kapura lövések: 49–30.
Büntetőpercek: 41–43 (ebből Sándor Zoltánnak, illetve Antal Alfrédnak 5+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, André Attila és Rédai Botond.