Válogatottjai nélkül hokizott a Sportklub

Dobos László 2019. november 09., 20:25

Nemzetközi szünet van az európai jégkorong-bajnokságokban, ezekben a napokban a válogatottak felkészülési mérkőzései kerülnek előtérbe. A Csíkszeredai Sportklub a szakszövetség és az ellenfelek beleegyezésével több román bajnokit játszik a szünet alatt.

Nem borult a papírforma, hiányos kerettel is simán nyert a Sportklub Fotó: Pinti Attila

Pénteken és szombaton a csíkiak a sereghajtó Bukaresti Sportul Studențesc együttesét fogadták. A kék-fehérek a romániai, illetve a magyar U20-as válogatottba behívott kilenc játékosuk nélkül is magabiztosan győztek, az első mérkőzésen 11, a másodikon pedig 21 gólt lőttek a bukaresti egyetemistáknak.

A folytatásban vasárnap 16.30-tól és hétfőn 17 órától Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub mérkőzések lesznek a csíkkarcfalvi Felcsíki Műjégpályán, kedden 18.30-tól pedig Sportklub–Bukaresti Steaua összecsapás szerepel a programban, ez utóbbi találkozónak a Vákár Lajos Műjégpálya ad majd otthont.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 11–1 (3–0, 3–1, 5–0).
Gólszerzők: Rodney Pelley 3, Gyenyisz Kuljas és Kurtis McLean 2-2, Andrej Taratuhin, Becze Tihamér, Joshua Shalla és Papp Szabolcs, illetve Fetés Róbert.

Sportklub–Sportul Studențesc 21–1 (7–1, 9–0, 5–0).
Gólszerzők: Sándor Zoltán, Evan Brophey és Rodney Pelley 3-3, Joshua Shalla, Gyenyisz Kuljas és Vjacseszlav Belov 2-2, Györfy Szilárd, Kurtis McLean, Becze Tihamér, Andrej Taratuhin, Bănceanu Levente és Rokaly Norbert, illetve Fetés Róbert.

7. Sportul Studențesc 12 0 0 0 12 18–150 0

A román hokibajnokságban a csapatonként 36 mérkőzéses alapszakasz január végéig tart, ebben a szakaszban minden csapat hatszor mérkőzik meg minden ellenfelével, háromszor hazai pályán és háromszor idegenben. Az alapszakaszt rájátszás követi, az első négy helyezett elődöntőbe jut, ahol az alapszakaszgyőztes a negyedikkel, a második pedig a harmadikkal játszik a döntőbe jutásért. Az elődöntő három, a döntő pedig négy nyert mérkőzésig tart. Az idegenlégiós szabály nem változott, minden csapat minden mérkőzésen hat idegenlégióst használhat, a kapuban csak román állampolgársággal rendelkező, a romániai válogatottban használható játékos állhat.