Megvan a csíki kosárlabdacsapat első győzelme

Dobos László 2019. november 07., 18:53

Megszerezte első győzelmét a 2019–2020-as román férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszában a VSK Csíkszereda. Lászlófy Botond edző tanítványai csütörtökön délután a Sepsi Arénában 83:65-re győztek a Máramarosszigeti VSK ellen.

Magabiztos győzelmet aratott a VSK. Bíznak a jó folytatásban. Archív Fotó: Gábos Albin

A csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna javítási munkálatai miatt legkevesebb két hónapra a sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénába költözött a VSK, ott rendezi novemberi és decemberi hazai mérkőzésit.

Szerencsésnek bizonyult a csarnokválasztás,

a csíkszeredai csapat megszerezte első győzelmét az új bajnokságban. A VSK jól kezdett, az első percekben 5:0-ra és 10:4-re is vezetett, de az első szünetben csak kétpontos volt a csíki előny. A második negyed elején egyenlítettek a máramarosiak, egyszer át is vették a vezetést (12:14), de a székelyföldiek sebességet váltottak, és a nagyszünetben már hét ponttal (35:25) vezettek.

A folytatásban végig a VSK akarata érvényesült.

Bár a vendégeknek még volt egy jó periódusuk (51:49), már nem tudtak egyenlíteni, az utolsó negyedben pedig egy adott pillanatban húsz ponttal is vezetett a Lászlófy-csapat, amely magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott.

A következő fordulóban (november 15.) a VSK Csíkszereda a listavezető CSO Voluntari otthonában vendégszerepel.