Háromgólos előnyről botlott az éllovas az Udvarhely körzetiben

Zátyi Tibor 2019. november 05., 13:14

Első pontvesztését szenvedte el a labdarúgó 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz a Korondi Ifjúság otthonában. Elsősége így sincs veszélyben.

Felsőboldogfalva nagyszerű második félidei játékának köszönhetően verte Alsóboldogfalvát Fotó: Veres Nándor

Az első félidőt követően úgy tűnt, ismét könnyed sikert arat az 5. Liga újonca, egyben éllovasa, a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, hiszen három nagy védelmi hibát kihasználva 3–0-ra vezetett a Korondi Ifjúság otthonában. A hazaiak viszont nem adták fel a küzdelmet, a második félidőre feljavult a játékuk, hamar egyre csökkentették hátrányukat, és a mérkőzés 90. percében egyenlítettek.

Sőt arra is volt esélyük, hogy megnyerjék a meccset, ám végül 3–3-as döntetlen született.

Fotó: Veres Nándor

A második helyezett Felsőboldogfalva a második félidőben mutatott nagyszerű játékával lefocizta a pályáról Alsóboldogfalvát, így nőtt az előnye üldözőjével, Siménfalvával szemben, amely hazai pályán döntetlent játszott a Parajdi SE-vel.

Labdarúgó 5. Liga, udvarhelyszéki csoport, 10. forduló

Székelyvarság–Zeteváralja 4–1 (2–0)
Gólszerzők: Szász Zsolt (29., 36., 80.), Balázs Ferenc (63.), illetve Simma Emil (78.).

Siménfalva–Parajdi SE 1–1 (0–0)
Gólszerzők: Keresztes Zsolt (52.), illetve Gagyi Zsolt (70.).

Zetelaka II.–Kobátfalva 4–1 (3–1)
Gólszerzők: Boros Róbert (11.), Csíki Balázs (30., 32., 74.), illetve Varga Róbert (38.).

Bogárfalva–Gagy 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Szász Norbert (69.), Pintó Szabolcs (90+2.).

Korondi Ifjúság–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 3–3 (0–3)
Gólszerzők: Ambrus Zoltán (48., 55., 90.), illetve Kis Zsolt (1., 39., 45.).

Felsőboldogfalva–Alsóboldogfalva 4–0 (0–0)
Gólszerzők: Zoltáni Attila (51.), Szabó Sándor (59.), Kulcsár Márk (61.), Tóth Károly (73.).

A következő fordulóban (november 9–10.): Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelyvarság, Zeteváralja–Siménfalva, Parajdi SE–Bögöz, Alsóboldogfalva–Zetelaka II., Kobátfalva–Bogárfalva, Gagy–Korondi Ifjúság.

Pótolták a 6. Liga 7. fordulójából elhalasztott mérkőzést

Etéd–Homoródszentpéter 3–2 (1–1)
Gólszerzők Demeter Zoltán (44., 74.), Nagy Endre (86.), illetve Bölönyi László (42., 48.).