Nincs már nyeretlen a nyugati csoportban

Dobos László 2019. november 04., 10:39

Meglepetésre az eddig csupán egy pontot gyűjtött homoródszentmártoni együttes a második helyezett otthonában tudott diadalmaskodni. Növelte előnyét a tabellán az Udvarhelyi Sporting.

Hét pontra nőtt a Sporting előnye Fotó: Veres Nándor

Az előnyt még a Farcádi SE szerezte meg, úgy tűnt, hogy ezúttal is begyűjti a három pontot a labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei bajnokság nyugati csoportjának hétvégi, tizedik játéknapján.

A vendégek küzdöttek, nem csak kiegyenlítettek, hanem a 65. percben már 4–1-re vezettek. Huszáros hajrába kezdtek a hazaiak, ledolgozni a hátrányt már nem tudták. Az újonc Homoródszentmártoni Reménység megszerezte első győzelmét a pontvadászatban.

Nem csupán a rangsor második helyezettje kapott ki, hanem a harmadik is: a Székelyudvarhelyi Roseal Farkaslakán maradt alul.

Mindkét ellenlábasa botlását kihasználta az éllovas, a Székelyudvarhelyi Sporting, győzött, növelte előnyét a tabellán.

Labdarúgó 4. Liga, nyugati csoport, 10. forduló:

Szentegyházi Vasas–Lövétei Egyesülés 0–0. Tudósított: Vajda Antal.

Szentábrahámi Andycom–Székelykeresztúri Egyesülés 3–2 (2–1)
Gólszerzők: Mátyás Domokos (26. és 48.), Szabó Zsolt (38.), illetve Gagyi Tamás (1. és 81.). Tudósított: Borsos Kálmán.

Farkaslaki SE–Székelyudvarhelyi Roseal 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Boda Krisztián (60.) és Pál Attila (89.), illetve Péter Áron (80.). Tudósított: Lőrincz Attila.

Székelyudvarhelyi Sporting–Zetelaki Fenyő 6–2 (5–1)
Gólszerzők: Szőcs László (1. és 36. perc), Főcze Endre (19. és 55.), Demény Norbert (26.), Péter Mózes (40.), illetve Simon Norbert (20.) és András Ervin (88.). Tudósított: Péter József.

Nagygalmabfalvi SE–Malomfalvi Ifjúság 2–6 (1–1)
Gólszerzők: Gergely Tibor (9.) és Piroska Jenő (87.), illetve Mánya Szabolcs (34. és 70.), Jakab Tamás (65.), Magyari Dániel (68.), Sinka Lajos (89.) és Tankó Zoltán (90.). Tudósított: Somolyák István.

Homoródalmási Homoród–Agyagfalvi Lendület 2–0 (0–0)
Gólszerzők: Kolozsi Zoltán (69.) és Máthé Csongor (94.). Tudósított: Tókos László.

Farcádi SE–Homoródszentmártoni Reménység 3–4 (1–1)
Gólszerzők: Benedek Elemér (6.), Balázsi Attila (72.) és László Csaba (79.), illetve Bodor Ernő (28.), Bencze Rajmond (50.), Fülöp Ede (63. és 65., az elsőt büntetőből). Tudósított: Kecseti László.

A következő forduló (november 9-10.) programja: Udvarhelyi Roseal–Farcád, Keresztúr–Homoródalmás, Zetelaka–Szentegyháza, Homoródszentmárton–Udvarhelyi Sporting, Agyagfalva–Farkaslaka, Malomfalva–Szentábrahám, Lövéte–Nagygalmabfalva.