Tíz góllal nyert a csíki női futballcsapat

Dobos László 2019. november 03., 15:46

Őrzi veretlenségét az FK Csíkszereda a női labdarúgó 3. Ligában. Albu László edző tanítványai vasárnap délután hazai pályán 10–0-ra verték a Galaci Universitatea farmcsapatát.

Gólzáporos győzelemmel örvendezették meg szurkolóikat a piros-feketében játszó csíki lányok Fotó: Pinti Attila

Jól működött a csíki női labdarúgó együttes passzjátéka, a védelem esélyt sem adott a galaciaknak, a támadások befejezésénél pedig magas volt a helyzetkihasználási arány.

Ez volt a harmadik mérkőzése az FK Csíkszeredának a 3. Liga új idényében: a csíkiak az első fordulóban szabadnaposok voltak, a második játéknapon hazai pályán 5–1-re győztek a Bákói Măgura ellen, a harmadikon pedig 0–0-s döntetlent játszottak Iași megyében, a CSM Pașcani otthonában.

Az FK női csapata november 10-én Román Kupa-meccset játszik, a kupasorozat legjobb tizenhat együttese közé jutásért a csíki lányok a 2. ligás Vulpițele Galbene Roman (Románvárosi Sárga Rókácskák) együttesét fogadják.

Női labdarúgó 3. Liga, 4. csoport, 4. forduló:
FK Csíkszereda–Galaci Universitatea II. 10–0 (6–0).
Gólszerzők: Sándor Ibolya 3, Bizsi Mária, Antal Anita és Nagy Noémi 2-2, László Renáta.
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Kristály Franciska – Szentes Szabina, Péter Kinga, Simon Mónika, Albu Erika, Boér Biborka, Antal Anita, Sándor Ibolya, Nagy Noémi, László Renáta, Bizsi Mária. Játszott még: Isztojka Roxána, Bács Angéla, Györgyicze Réka, Csergő Barbara és Péter Alexandra.