Nincs veretlen, az újonc nyerte az élen állók csatáját

Dobos László 2019. október 21., 10:29

A tabella első helyezettjei csaptak össze a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság nyugati csoportjában. A Farcádi SE otthon tartotta a pontokat, így az Udvarhelyi Sporting elszenvedte első vereségét a kiírásban.

Kikapott, mégis tartja vezető pozícióját a Sporting Fotó: Veres Nándor

Az elmúlt hétvégén a nyolcadik játéknapot rendezték a 4. Liga nyugati csoportjában. A figyelem Farcádra összpontosult, a pontvadászat újonca, a helyi SE azt a Székelyudvarhelyi Sportingot látta vendégül, amelyik százszázalékos mutatót tudott maga mögött.

A hazaiak szerezték meg a vezetést, a második félidőben növelték az előnyt, a vendégek csak a hosszabbítás perceiben szépítettek. A tabellán így két pontra csökkent a két gárda között a különbség.

Egyetlen gól döntött a másik udvarhelyi együttes, a Roseal meccsén, ezt a szentábrahámiak szerezték. Homoródalmáson kilenc találat született, hiába a homoródszentmártoniak jó hajrája, nem ért pontot.

A Lövétei Egyesülés és a Szentegyházi Vasas is simán diadalmaskodott.

Labdarúgó 4. Liga, nyugati csoport, 8. forduló:

Farkaslaki SE–Zetelaki Fenyő 2–3 (0–2)
Gólszerzők: Simó Magor (46. perc) és Bíró Levente (55.), illetve Bodor Attila (17.), Simó Norbert (39.) és Simó Arnold (90.+2). Tudósított: Karda Zoltán.

Lövétei Egyesülés–Székelykeresztúri Egyesülés 6–1 (2–0)
Gólszerzők: György István (8., 47., 51. és 57.), Kelemen Emil (25.) és Kelemen Szilárd (90.+1), illetve Fazakas Attila (59.). Tudósított: Somolyák István.

Szentábrahámi Andycom–Székelyudvarhelyi Roseal 1–0 (0–0)
Gólszerző: Mátyás Domokos (72.). Tudósított: Tókos László.

Homoródalmási Homoród–Homoródszentmártoni Reménység 5–4 (2–1)
Gólszerzők: Kolozsi László (16., 59. és 63., az elsőt büntetőből), Balogh Zsolt (32. és 54.), illetve Györfy Norbert (44.), Kerekes Attila (66. és 68.), Bencze Rajmond (80.). Tudósított: Péter József.

Nagygalmabfalvi SE–Agyagfalvi Lendület 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Gergely Tibor (47. és 50.), illetve Somorai Csaba (51.). Tudósított: Kecseti László.

Szentegyházi Vasas–Malomfalvi Ifjúság 5–2 (1–2)
Gólszerzők: Molnár Zoltán (5. és 60.), Lázár Hunor (51.), Lőrincz István (58.) és Rebeka Tibor (72.), illetve Jakab Tamás (10., büntetőből) és Simó Barna (28.). Tudósított: Borsos Kálmán.

Farcádi SE–Székelyudvarhelyi Sporting 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Molnár Károly (27.) és Kerestély József (69.), illetve Demény Norbert (90.+2). Tudósított: Lőrincz Attila.

{S1}

A következő forduló (október 26–27.) programja: Udvarhelyi Sporting–Szentegyháza, Udvarhelyi Roseal–Homoródalmás, Keresztúr–Nagygalmabfalva, Zetelaka–Farcád, Homoródszentmárton–Farkaslaka, Agyagfalva–Szentábrahám, Malomfalva–Lövéte.