Tizenhárom percig tartott a Golimpiákosz–Kobátfalva mérkőzés

Zátyi Tibor 2019. október 01., 13:32

Idő előtt ért véget a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Kobátfalva mérkőzés a labdarúgó 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában, míg a 6. Ligában is volt egy találkozó, ami nem tartott 90 percig.

A lejátszott 13 perc alatt négy gólt lőtt a Golimpiákosz Kobátfalvának Fotó: Veres Nándor

Több találkozó is idő előtt ért véget a hétvégén. A 4. Liga nyugati csoportjában a Székelyudvarhelyi Sporting–Szentábrahám mérkőzés a 35, míg a keleti csoportban a Csíkszentdomokos–Gyimesbükk összecsapás a 26 percig tartott, mivel a vendégcsapatoknál hét alá csökkent a pályán lévő játékosok száma.

Ugyanez volt az ok az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában rendezett Golimpiákosz–Kobátfalva mérkőzésen is, ami még korábban, már a 13. percben véget ért.

Fotó: Veres Nándor

A bajnokság szervezői felhívják a csapatok figyelmét, hogy a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület végrehajtó bizottságának 2014. augusztus 18-án hozott 9-es számú határozata értelmében az a csapat, amely kevesebb számú játékossal jelenik meg és létszámcsökkenés miatt félbeszakad a mérkőzés, a játékvezetői díjat 15 napon belül vissza kell fizesse a másik együttesnek.

Az 5. Liga élén továbbra is a Golimpiákosz található, pontszámban tartja a lépést az egy mérkőzéssel többet játszott Bögöz, amely az 5. fordulóban a Zetelaka II.-t verte.

A 6. Ligában is volt egy mérkőzés, ami nem tartott 90 percig.

A Kissolymos–Alsósófalva találkozón a játékvezetői lap szerint a 76. percben 1–0-s hazai vezetésnél a vendégek egy szerintük tizenhatoson belül történt kezezés miatt büntetőt kértek a játékvezetőtől. Miután nem kapták meg a kért ítéletet, tüntetőleg levonultak a pályáról. A játékvezető három perc várakozás után véget vetett a találkozónak. A mérkőzést 3–0 arányban a kissolymosiak nyerték, a pálya elhagyása további büntetéssel jár az alsósófalvi együttesnek.

Kissolymos mellett Máréfalva is tökéletes a csoportban, Kápolnáson gólokban gazdag találkozón 6–3-ra nyert, jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a 6. Ligát. Ugyanez az eredmény született Szentléleken is, ahonnan a vendég Oklánd vitte el a pontokat. Kiegyensúlyozott első félidőt hozott a Homoród menti rangadó, a második félidőben viszont jobban játszott a házigazda Szentpál, és végül két góllal legyőzte Szentpétert.

A bajnokság szervezői továbbá felhívják a csapatok figyelmét, hogy októberben egy órával korábban kezdődnek a találkozók, azaz 10, 13 és 16 órakor.

5. Liga, udvarhelyszéki csoport, 5. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Kobátfalva 4–0,
gólszerzők Kis Zsolt (3.), Tamás Előd (6., 11.), Balázsi Zoltán (13.) – a mérkőzés a 13. percben félbeszakadt;

Zeteváralja–Alsóboldogfalva 1–1 (0–1),
gólszerzők Sebestyén Balázs (60.), illetve Barabás János (45.);

Parajdi SE–Felsőboldogfalva 4–0 (2–0),
gólszerzők Kénesi Lehel (9.), Ovidiu Musta (13.), Vízi Domokos (48.), Horváth István (63.);

Bögöz–Zetelaka II. 2–0 (2–0),
gólszerzők Káló Zsolt (40.), Demeter Attila (43.);

Siménfalva–Bogárfalva 4–2 (2–1),
gólszerzők Lakatos Dénes (11.), Pálfi Attila (26.), Keresztes István (50.), Szőke Alpár (61.), illetve Pálfi Attila (37., öngól), Benedek László (55.);

Székelyvarság–Korondi Ifjúság 1–0 (0–0),
gólszerző Lukács Szilárd (65.).

6. Liga, 5. forduló:

Szentpál–Szentpéter 2–0 (0–0),
gólszerző Vas László (55., 73.)

Kápolnás–Máréfalva 3–6 (1–2),
gólszerzők Both Lajos (43.), Kele Zoltán (64.), Both Szabolcs (90+1.), illetve Péter Imre (15.), Balázs Krisztián (27., 48., 58.), Bara András (68.), Zoltán Ferenc (74.);

Szentlélek–Oklánd 3–6 (1–4),
gólszerzők Miklós Levente (36.), Miklós Szabolcs (58., 90+1.), illetve Csergő Alpár (14., 27.), Makkai Zsolt (23.), Csíki Miklós (34., 59.), Egyed Csongor (68.);

Etéd–Parajdi SK 1–3 (1–2),
gólszerzők Kelemen Sándor (30.), illetve Fülöp Szilárd (9.), Ambrus Attila (33.), Ráduly Sándor (75.);

Kissolymos–Alsósófalva 3–0 – a mérkőzés 78. percében a vendégek levonultak a pályáról.