Két találkozót nyertek a kézilabda akadémia csapatai

Székelyhon 2019. szeptember 16., 10:25

A Székelyföldi Kézilabda Akadémia fiúcsapatai idegenben játszottak az elmúlt hétvégén, két meccsen nyertek, egyet pedig elveszítettek.

Az ifi 3-sok Brassóban játszottak az elmúlt hét végén Fotó: Székelyföldi Kézilabda Akadémia

A SZKA-ISK nagyifjúsági együttese szombaton délben Marosvásárhelyen játszott, Sipos Lóránt csapatának játéka a második félidőre állt össze, az együttes végül megérdemelt, hatgólos győzelmet aratott. A következő meccsük hazai pályán lesz, szombaton, szeptember 21-én 11 órától a városi sportcsarnokban Vidombákot fogadják.

A SZKA-ISK ifjúsági 2-es korosztálya vasárnap délben a segesvári Zaharia Boiu Líceum sporttermében játszott a helyi ISK ellen. Orbán Levente együttese nagyarányú, tízgólos győzelmet mért a házigazdákra, Tankó László 14 gólig jutott. Az ifi 2-esek következő meccse Marosvásárhely ellen lesz hazai pályán.

A Székelyföldi Kézilabda Akadémia ifjúsági 3-as fiú korosztálya, Kopacz István-Csongor edző tanítványai Brassóban vendégeskedtek szombaton délután, a meccset a házigazdák nyerték hét góllal. A harmadik fordulóban, két hét múlva a Segesvári ISK-t fogadják.

Országos bajnokság, ifjúsági 1-es korosztály, alapszakasz, Bcsoport, 2. forduló:
Marosvásárhelyi ISK–Székelyföldi Kézilabda Akadémia-ISK 24–30 (14–13)
Az SzKA gólszerzői: Katona Tamás 12, Telegdy Attila 6, Hadnagy Lóránt és Csergő Kristóf 3–3, Szilveszter Bence és Demeter Zsolt 2–2, Teiu Dănuț és Mátyás Demeter 1–1.

Ifjúsági 2-es korosztály, alapszakasz, E csoport, 2. forduló:
Segevári ISK–Székelyföldi Kézilabda Akadémia-ISK 32–42 (17–20)
Az SzKA gólszerzői: Tankó László 14, Vári Tamás 8, Mátyás Demeter 7, Teiu Dănuț 5, Hintz Árpád 4, Demeter Zsolt 3, Gyarmathy Zsolt 1.

Ifjúsági 3-as korosztály, alapszakasz, E csoport, 2. forduló:
Brassói Transilvania–Székelyföldi Kézilabda Akadémia 24–17 (13–8)
Az SzKA gólszerzői: Szabó Hunor 6, Paniti Péter, Kacsó Dániel és Lőrincz Botond 3–3, Fazakas Alpár és Máthé Zalán 1–1.