Hárman százszázalékosak a nyugati csoportban

Dobos László 2019. szeptember 16., 10:35

A két székelyudvarhelyi klub mellett a homoródalmási gárda nyerte meg az összes eddigi mérkőzését a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság 4. Ligájában.

Sokáig vezetett a Farkaslaki SE, a hosszabbításban egyenlített az ellenfél Fotó: Beliczay László

Az elmúlt hétvégén a harmadik játéknapot rendezték a nyugati csoportban. A két udvarhelyi alakulat, a Roseal és a Sporting is hazai környezetben lépett pályára. Az egy időpontban játszott találkozókon egyforma eredmény született, a hazaiak diadalmaskodtak 3–0-ra.

A Homoródalmási Homoród tartja a lépést velük, gólzáporos meccsen nyertek a Szentegyházi Vasassal szemben.

A címvédő gyengélkedik, második vereségét könyvelte el, ezúttal az újonc Farcádi SE-nél kapott ki. A Szentábrahámi Andycom a hosszabbítás perceiben szerzett találattal mentett pontot Farkaslakán. A malomfalviak kétgólos hátrányból fordítottak.

Fotó: Beliczay László

Labdarúgó 4. Liga, nyugati csoport, 3. forduló:

Farkaslaki SE–Szentábrahámi Andycom 1–1 (0–0)
Gólszerzők: Simó Magor (54. perc), illetve Bálint Andor (90.+1). Tudósított: Sárkány János.

Székelyudvarhelyi Sporting–Lövétei Egyesülés 3–0 (1–0)
Gólszerzők: Szőcs László (32. és 76.), Főcze Endre (66.). Tudósított: Somolyák István.

Székelyudvarhelyi Roseal–Agyagfalvi Lendület 3–0 (0–0)
Gólszerzők: Izsák Hunor (55.), Kovács Tamás (70.) és Orbán Róbert (82.). Tudósított: Lőrincz Attila.

Homoródalmási Homoród–Szentegyházi Vasas 5–2 (2–2)
Gólszerzők: Balog Zsolt (10.), Kolozsi László (24.), Majlát Szabolcs (47. és 89,), Sorbán Előd (85.), illetve Demeter László (8.) és Márton Richárd (29.). Tudósított: Péter József.

Farcádi SE–Nagygalambfalvi SE 2–0 (1–0)
Gólszerzők: Benedek Elemér (35. és 60.). Tudósított: Karda Zoltán.

Zetelaki Fenyő–Malomfalvi Ifjúság 2–3 (2–0)
Gólszerzők: Simon Norbert (5. és 20.), illetve Kandó Csaba (64.), Pál Árpád (66.) és Tornai Benjamin (73., öngól). Tudósított: Borsos Kálmán.

Homoródszentmártoni Reménység–Székelykeresztúri Egyesülés 0–2 (0–1)
Gólszerzők: Bilibók Zoltán (42.) és Gagyi Tamás (53.). Tudósított: Kecseti László.

A következő forduló (szeptember 21-22.) programja: Keresztúr–Udvarhelyi Roseal, Szentábrahám–Farcád, Homoródalmás–Farkaslaka, Szentegyháza–Agyagfalva, Malomfalva–Homoródszentmárton, Lövéte–Zetelaka, Nagygalmabfalva–Udvarhelyi Sporting.

A Zetelaki Fenyő–Agyagfalvi Lendület (1. forduló) mérkőzést szeptember 18-ára halasztották.