Ontották a találatokat a keleti csoportban

Dobos László 2019. szeptember 09., 11:11

Nem maradtak adósak a gólszerzéssel a Hargita megyei labdarúgó 4. Liga keleti csoportjában a csapatok. A nyitófordulóban 5,4-es volt a mérkőzésenkénti gólátlag.

A Fiság–Balánbánya mérkőzésen a házigazdák vadonatúj lila-fehér Újpest-mezekben játszottak Fotó: Pinti Attila

A házigazdák csak két mérkőzésen tudtak győzni az öt összecsapás közül, de amint több csapatvezető elmondta, ezen a szinten a szórakozáson van a hangsúly, a csapatok megpróbálnak örömfocit játszani, és a mérkőzések után közösen meginni egy-egy korsó sört.

Labdarúgó 4. Liga, Keleti csoport, 1. forduló:

Maroshévízi Pro Mureșul–Csíkszentdomokosi SK 7–0 (3–0)
Gólszerzők: Silviu Tararache (6. perc, büntetőből), Vasilică Alin Crăciun (29.), Paul Ungureanu (36.), Kercsó László (47.), Újlaki Alexandru (75. és 77.), Vasile Ciocania (87.). Tudósított: Mihai Mereș.

Gyergyószárhegyi Bástya–Gyergyószentmiklósi VSK 2–3 (0–2)
Gólszerzők: Benkes Tihamér (49., büntetőből) és Len Attila (63.), illetve Tankó Levente (30.), Pál Örs (45.) és Szőcs László (81.). Tudósított: Papp Levente.

Gyimesbükki SE–Csicsói Ezüstfenyő 1–5 (1–1)
Gólszerzők: Zamă-Orbán Róbert (34.), illetve Róth Róbert (17.), György Csaba (56.), Bilibók Csaba (68., öngól), Andrei Alexandru Ghenea (84.) és Becze Hunor (91.). Tudósított: Tamás Attila.

Csíkszentgyörgyi Fiság–Balánbányai Bányász 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Tompos Tamás (5. és 51. perc, az elsőt büntetőből), illetve Sergiu Bercea (3.).
A 18. percben Gál Árpád (Fiság) piros lapot kapott, de a házigazdák kevesebben is győzni tudtak. Tudósított: Adrian Sibișteanu.

Szépvízi MŰ–Csíkszentsimoni FC 2–4 (2–2)
Gólszerzők: Szabó Szilárd (23.) és Alin Covrig (34., büntetőből), illetve Eduard Moscu (10.), Tompos Szilárd (42.), Czikó Zsombor (75. és 83.). Tudósított: Kecseti Pál.

A következő forduló (szeptember 14–15.) programja: Balánbánya–Maroshévíz, Szentsimon–Csíkszentgyörgy, Csicsó–Szépvíz, Gyergyói VSK–Gyimesbükk és Szentdomokos–Szárhegy.