Futsal BL: közel áll a továbbjutáshoz a csíki csapat

Dobos László 2019. augusztus 29., 20:13

Második mérkőzését is megnyerte az Athénban zajló teremlabdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében az Futsal Klub Csíkszereda néven szereplő Imperial Wet.

Még egy döntetlenre van szüksége a továbbjutáshoz Románia bajnokcsapatának. Archív Fotó: Gábos Albin

Mindvégig a csíkszeredai gárda irányította a játékot, Görbe Walter együttese végig vezetett, a svájciak háromszor egyenlítettek (1–1, 2–2 és 3–3). Mindkét félidő végén a vésztaktikát alkalmazták, kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a pályára, de fordítani nem tudtak.

A csíkiak taktikailag uralták a játékot, és magabiztosan szerezték meg második győzelmüket.

Futsal BL-selejtező, első kör, C csoport, 2. forduló:
Berni Futsal Minerva (svájci)–Futsal Klub Csíkszereda 3–6 (2–3),
gólszerzők: Marcoyannakis (3. perc), Soares (8) és Ture (24.), illetve Hector (1.), Pršić (4. és 40.), Cristian Matei (15.), Florin Matei (33.) és Deco (35.).

Futsal Klub Csíkszereda: Victor Lopez Gonzales – Florin Matei, Marko Pršić, Héctor Albadalejo Blázquez, Alvaro De Luis Yubero. Cserék: Gică Dospinescu (kapusok), Adrian Pânzaru, Cristian Matei, Bogdan Covaci, Tankó Levente, Sávio Valadares, Andre Luiz Nogueira „Deco”, Stefan Rakic, és Szőcs László. Edző: Sito Rivera