Bánffyhunyadi győztes a székely maratonon

Dobos László 2019. augusztus 04., 16:18

Összesen 163 atléta állt rajthoz vasárnap délelőtt a Csíkszeredai Városnapok keretében megrendezett Tusnád Ásványvíz Székely Maratonon. Az egyéni versenyt a Bánffyhunyadról érkező Andrei Marius Crainic nyerte.

A Csíkszeredai Városnapok egyik rangos eseménye volt idén is a székely maraton Fotó: Gábos Albin

A Csíkszereda–Csíkszentkirály–Csíkszentimre–Csíkszentsimon–Csatószeg–Verebes–Tusnád–Verebes–Csatószeg–Szentsimon–Szentimre–Szentkirály–Csíkszereda útvonalon haladtak a maratonisták, a 42,195 km-es távot elsőnek a bánffyhunyadi Andrei Marius Crainic teljesítette, a Kolozs megyei atléta 2 óra 38 percet alatt ért célba.

A nők versenyén a háromszéki Crăciun Szabina diadalmaskodott, a váltók viadalán a férfiaknál a Nagybányai Electrosistem csapata, a nőknél pedig a Sepsiszentgyörgyi Fitness Tribe nevű kvartett állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Egyéniben összesen húszan versenyeztek, a többiek a váltók tagjaként futottak.

Fotó: Gábos Albin

Tusnád Ásványvíz Székely Maraton

Egyéni verseny, férfiak (14 induló): 1. Andrei Marius Crainic (Bánffyhunyad) 2 óra 38:00 perc, 2. Claudiu Gorgan (Szatmárnémeti) 2 ó 52:40, 3. Iosif Bobiș (Görgény) 2 ó 56:12, 4. Simon István (Gyergyóremete) 2 ó 58:21, 5. Szőcs Dénes (Barót) 3 ó 03:26, 6. Szőcs Előd (Vargyas) 3 ó 03:27.

Egyéni verseny, nők (4 induló). 1. Crăciun Szabina (Sepsiszentgyörgy) 4 ó 08:35, 2. Mioara Făcăoaru (Csíkszereda) 4 ó 34:12, 3. Laczkó Edit (Csíkszereda) 4 ó 39:01.