FK Csíkszereda–Puskás Akadémia döntő lesz az OTP Bank Kupán

Dobos László 2019. augusztus 02., 22:21

A házigazda FK Csíkszereda jutott másodikként döntőbe a Csíkszeredában zajló 3. Székelyföld OTP Bank Kupán. Az utolsó csoportmérkőzésen, pénteken este Kurucsai Milán edző együttese 1–1-es döntetlent játszott a horvátországi Eszék csapatával.

Idén is döntőbe jutottak a piros-feketében játszó csíkiak Fotó: Gábos Albin

Harmadik alkalommal rendezi meg az FK Csíkszereda a Székelyföld OTP Bank Kupával díjazott, U17-es korosztályú csapatok számára kiírt labdarúgótornát, amelyen az anyaországot a Puskás Akadémia csapata, Felvidéket a Dunaszerdahely, Délvidéket a Topolya, Szlavóniát az Eszék, Kárpátalját a Munkács, Székelyföldet pedig az FK Csíkszereda képviseli.

A mérkőzések 2×40 percesek, helyszín a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műfüves pálya. Az A csoportba az FK Csíkszereda, a Topolya és az Eszék, a B jelű trióba pedig a Puskás Akadémia, a Dunaszerdahely és a Kárpátaljai Akadémiák csapata kapott besorolást. Mindegyik találkozóra a nézők belépése ingyenes.

Fotó: Gábos Albin

A harmadik, pénteki játéknap első találkozóján, az addig nyeretlen csapatok között a kárpátaljai együttes 3–1-re legyőzte a Felvidék képviselőjét, így a Munkács a bronzéremért játszhat, a Dunaszerdahely pedig az 5. helyért. Ebből a csoportból a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia már korábban kiharcolta a döntőbe jutást.

A nap slágermérkőzésén az FK Csíkszereda az Eszék gárdáját fogadta,

a mérkőzés tétje a döntőbe jutás volt.

A jó színvonalú, kemény, de sportszerű összecsapáson a horvátországi együttes az első félidő végén egy gyors ellentámadás végén közelről betalált (0–1), és hiába támadott többet a székelyföldi alakulat, az eszékiek bravúrosan védekeztek.

Hat perccel a vége előtt aztán az FK megszerezte a döntőbe jutást jelentő találatot, Szabó Andor egy mintegy 22 méterről megítélt szabadrúgást mesterien a bal kapufa tövébe helyezett (1–1).

Megismétlődik a tavalyi döntő, az FK idén is a Puskás Akadémia ellen játssza a finálét. Tavaly a csíkiak nyertek.

Labdarúgó Székelyföld OTP Bank Kupa

A csoport: FK Csíkszereda–NK Osijek (Eszék) 1–1 (0–1),
gólszerzők: Szabó Andor (74.), illetve Ivan Bakovic (39.).
Korábbi eredmények: FK Csíkszereda–Topolyai SC 2–0, Eszék–Topolyai SC 3–3.
A csoport végeredménye: 1. FK Csíkszereda 4 pont (3–1), 2. Eszék 2 (4–4), 3. Topolya 1 (3–5).

B csoport: Munkácsi Futball Akadémia–Dunaszerdahelyi DAC 3–1 (1–0),
gólszerzők: Nagy Máté (29.), Vagyim Vaszilkiv (72.), Kiril Janickij (74.), illetve Füssi Szilárd (64., büntetőből).
Korábbi eredmények: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia–Munkács 2–1, Puskás Ferenc LA–Dunaszerdahely 3–1.
A csoport végeredménye: 1. Puskás Ferenc LA 6 pont (5–2), 2. Munkács 3 (4–3), 3. Dunaszerdahely 0 (2–6).