A Puskás Akadémia az első döntős a Székelyföld OTP Bank Kupán

Dobos László 2019. augusztus 02., 11:08

Második meccsét is megnyerte a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia a Csíkszeredában zajló 3. Székelyföld OTP Bank Kupán, így bejutott a döntőbe. A második játéknap másik mérkőzésén döntetlent játszott a Topolya és az Eszék csapata.

Hat gól született az Eszék–Topolya összecsapáson Fotó: FK Csíkszereda

Harmadik alkalommal rendezi meg az FK Csíkszereda a Székelyföld OTP Bank Kupával díjazott, U17-es korosztályú csapatok számára kiírt labdarúgótornát, amelyen az anyaországot a Puskás Akadémia csapta, Felvidéket a Dunaszerdahely, Délvidéket a Topolya, Szlavóniát az Eszék,
Kárpátalját a Munkács, Székelyföldet pedig az FK Csíkszereda képviseli.

A mérkőzések 2×40 percesek, helyszín a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műfüves pálya. Az A csoportba az FK Csíkszereda, a Topolya és az Eszék, a B jelű trióba pedig a Puskás Akadémia, a Dunaszerdahely és a Kárpátaljai Akadémiák csapata kapott besorolást. Minden találkozóra a nézők belépése ingyenes.

Fotó: FK Csíkszereda

A második, csütörtöki játéknap első mérkőzésén a felcsútiak a Munkács Futball Akadémia csapatának 2–1-es legyőzésével harcolták ki a döntőbe jutást. Az esti mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a Topolya és az Eszék együttese.

Labdarúgó Székelyföld OTP Bank Kupa:

A csoport: NK Osijek (Eszék)–Topolyai SC 3–3 (1–0),
gólszerzők: Bakic (19.), Novak (69.), Bristovic (74.) illetve Beskorovajni (42., 59.), Mitic (47).
Egy nappal korábban: FK Csíkszereda–Topolya 2–0 (0–0),
gólszerzők: Barabás Marius (43.), Szabó Andor (56.).
B csoport: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia–Munkácsi Futball Akadémia 2–1 (0–0),
gólszerzők: Lőrinc (63.), Muth (80.), illetve Durueke (77.).
Egy nappal korábban: Puskás Ferenc LA–Dunaszerdahelyi AC 3–1 (1–1),
gólszerzők: Alaxai (10.), Győri (45.), Haffner (64.) illetve Fussi (26.).