Döntetlen idegenben, a Ferencváros is a harmadik körben

Horváth Bálint Ottó 2019. július 30., 23:08

A visszavágó szünetben még kérdéses volt, de végül magabiztosan jutott tovább a Ferencvárosi TC a máltai Valletta ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe.

Kissé ráijesztett a Ferencvárosra a máltai csapat. Korábbi felvétel Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A múlt heti 3–1-es budapesti győzelem után a magyar bajnok nagy esélyesként várta a kedd esti visszavágót, amelyen kissé meg kellett küzdenie a továbbjutásért. Az első félidőt követően ugyanis meglepetésre a máltaiak előnyben voltak egy tizenegyesgólnak köszönhetően.

Aztán a második játékrész elején a norvég légiós, Nguen találatával a Ferencváros kiegyenlített, és innentől

magabiztosan tartotta a továbbjutást jelentő eredményt.

A harmadik selejtezőkörben a Ferencváros a horvát Dinamo Zagrebbel találkozik, amely kettős győzelemmel (3–0 és 2–0) búcsúztatta a grúz Saburtalo Tbiliszit.