Kiváló kezdés a férfi kard csapatversenyben

Dobos László 2019. július 20., 23:26

A magyar és a román férfi kardválogatott is két sima győzelemmel negyeddöntőbe jutott a budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságon.

Fotó: MTI

Az egyéni küzdelmek utolsó napján, szombaton már a csapatversenyek első mérkőzéseire is sor került, a férfi kardozók és a női párbajtőrözők a negyeddöntőig vívtak. Azok a csapatok, amelyek sikerrel jártak, vasárnap folytatják szereplésüket.

A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású magyar csapat a várakozásnak megfelelően könnyedén győzte le a vietnámiakat (45:31), majd Egyiptom válogatottját (45:26) is, így vasárnap az irániakkal mérkőzhet az elődöntőért.

Az Alin Badea, Tiberiu Dolniceanu, Iulian Teododiu és Florin Zalomir összeállítású román együttes Belgiumot 45:29-re, majd az Egyesült Államokat 42:24-re győzte le. A negyeddöntőben Korea–Románia, Oroszország–Németország, Magyarország–Irán és Grúzia–Olaszország összecsapásokat rendeznek.

Női párbajtőrben a Budai Dorina, Muhari Eszter, Nagy Kinga, Kun Anna négyes simán verte első ellenfelét, Szingapúrt (45:26), a negyeddöntőért viszont már erős csapattal, a kínaival kellett megmérkőznie, amelytől 45:42-es vereséget szenvedett. Románia Kazahsztánt 45:37-re győzte le, Koreától viszont 45:42-re kikapott.

Az alsó ágon rendezett helyosztókon végül Románia a 10., Magyarország pedig a 13. helyen végzett – 34 induló csapat közül.

A 9–16. helyért: Románia –Magyarország 45:37; a 13–16. helyért: Magyarország–Kanada 45:37; a 13. helyért: Magyarország–Svájc 45:29; a 9. helyért: Franciaország–Románia 45:32. A román csapat összetétele: Binaca Benea, Amalia Tataran, Ana Maria Popescu és Maria Udrea.