Háromból három Tempestininek

Zátyi Tibor 2019. július 13., 11:01

Továbbra is kiváló formában versenyez Simone Tempestini a 27. Hargita Gyöngye Ralin, a Napoca Rally Academy ifjúsági világbajnok pilótája nyerte a szombat reggeli első, három gyorsasági szakaszból álló hurkot.

Hatból öt siker. Tovább robog a negyedik Hargita Rali-győzelme felé Tempestini Fotó: Veres Nándor

Szorosan alakult az élmezőny az első patakfalvi gyorsaságin, Tempestini volt a leggyorsabb, 2.2 másodperccel volt gyorsabb Marișcánál és 2.7-tel Pițigoinál.

Szentpálon tovább növelte előnyét, ezúttal Barbu lett a második (+4.2), Marișca pedig a harmadik (+4.8).

A lövétei szakaszon pedig kettészakadt a mezőny, Tempestini több mint tíz másodperccel volt gyorsabb Marișcánál, Barbu pedig 17 mp. hátránnyal ért célba.

Összetettben a fiatal kolozsvári közel negyven másodpercre növelte előnyét, a második helyre feljött Marișca, megelőzve Pițigoit, kettőjük között közel 13 másodperc a különbség.

A negyedik helyen a pénteken még hatodik Barbu található, Gîrtofan lecsúszott az ötödik helyre, míg Porcișteanu a hatodikra, hátránya több mint másfél perc az éllovassal szemben.

Azok a motorsportszeretők, akik nem tudják a helyszínről végignézni a száguldást, ők megtehetik a Hargita Gyöngye Rali hivatalos oldalán található élő közvetítésen keresztül.

Az autók visszatérnek a szervizparkba, és készülnek a második hurokra, ami 12.38-kor kezdődik.