Ilyés Ferenc volt a leggyorsabb a Budváron

Horváth Bálint Ottó 2019. július 09., 12:17

Összesen hatvanhét versenyző vett részt a Budvár XC terepkerékpár-versenyen, amelyet múlt szombaton rendeztek Székelyudvarhelyen, a Budváron.

Ilyés Ferenc négyszer tekerte végig a pályát Fotó: Székelyudvarhelyi VSK

A résztvevők között a székelyudvarhelyiek mellett Marosvásárhelyről, Sepsiszentgyörgyről, Csíkszeredából, Gyergyószentmiklósról, Székelykeresztúrról és Kézdivásárhelyről voltak versenyzők.

Az összesen 67 résztvevőből 9 női és 58 férfi versenyző tekerte végig a távot. A kijelölt pálya 12 kilométer hosszú volt, és 250 méter szintkülönbséggel bírt, ami nagyrészt legelőn, erdőn vezetett keresztül, és majdnem teljesen száraz felülettel rendelkezett.

A versenyzőknek két óra állt a rendelkezésükre, ez idő alattminél több kör megtétele volt a cél.

A Székelyudvarhelyi Városi Sportklub versenyzői is felsorakoztak a viadalon. A legjobb időt Ilyés Ferencnek sikerült elérnie, ez négy kört jelentett, az ideje 2 óra és 17 perc volt. A nőknél Kis-Vakaria Éva bizonyult a legjobbnak, neki három kört sikerült megtennie 2 óra és 36 perc alatt.

Nők, 19–29 éves korosztály: