Élmezőnyben a VSK kerékpárosai

Horváth Bálint Ottó 2019. június 26., 10:27

Vidraru Bike Challenge néven szerveztek kerékpárversenyt az elmúlt hétvégén a Vidraru-tónál, a Fogarasi-havasokban. A Székelyudvarhelyi VSK sportolói újabb kiváló eredményeket értek el.

Ilyés Ferenc kategóriájában és összetettben is az első helyen ért célba Fotó: Székelyudvarhelyi VSK

A hatodszorra megszervezett megmérettetésre több mint ötszáz versenyző nevezett be. A kijelölt pálya érintette a gátat és az azt körülvevő erdőt, illetve a magasabb dombokat, ahonnan csodálatos kilátás nyílt a környékre. Három táv közül választhattak a terepkerékpárosok: 35 kilométeres táv 1000 méter szintkülönbséggel, 52 kilométeres táv 1600 méter szintkülönbséggel, illetve 82 kilométeres táv, 2000 méteres szintkülönbséggel.

A Székelyudvarhelyi Városi Sportklubot László Csongor a hosszútávon, Elekes László és Ilyés Ferenc a középtávon, illetve Szaniszló Roland és Gáspár Loránd a rövidtávon képviselték.

Rövidtávon Szaniszló Roland volt esélyes az elsők között célba érni, de

egy gumidefekt miatt óriási küzdelem árán csak a negyedik helyet tudta megszerezni.

Ugyanitt Gáspár Loránd a 12. helyen végzett, ami azért említésre méltó, mert ebben a kategóriában 70 versenyző indult.

Középtávon Elekes László kategóriájában az első helyet szerezte meg, összesítettben ez a hatodik pozíciót jelentette számára. Ilyés Ferenc hozta a tőle elvárt teljesítményt,

a középtáv abszolút győztese lett, és kategóriájában is az első helyet tudhatta magáénak.

Hosszútávon László Csongor a kategóriájában a harmadik helyen végzett, összetettben pedig a 23. helyen zárt a 96 résztvevőből.