Nyári szünetre vonultak a körzetis csapatok

Zátyi Tibor 2019. június 25., 12:13

Véget értek a küzdelmek az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságok 2018–2019-es szezonjában, múlt hét végén rendezték az utolsó fordulót. Közel két hónapos szünet jön, a következő kiírásba augusztus elején kezdődik a beiratkozás.

A Golimpiákosz és Zeteváralja is feljutott. Archív Fotó: Barabás Ákos

A 26. játéknapot rendezték a labdarúgó 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában. Homoródszentmártonban igazi rangadót rendeztek, ahol a forduló előtt harmadik helyezett házigazda a második Zetelaka II. csapatát fogadta.

A mérkőzés elején potyogtak a gólok, a 9. percben már 3–1-re vezetett Szentmárton. Nem sokkal később tovább növelte előnyét a házigazda, a vendégek a szünet előtt szépítettek. Térfélcsere után egy gólra zárkózott fel Zetelaka, amire gyorsan válaszolt Szentmárton.

Az utolsó gól a 90. percben született, a végeredmény 5–4 lett. Noha Zetelaka II.-nek nincs feljutási joga (Zetelaka már a 4. Liga mezőnyének tagja), mindent megtett a jó eredményért, és dicséretet érdemel a dobogós helyezésért.

A csoportot korábban Farcád csapata nyerte meg, továbbá feljutott a második helyezett Homoródszentmárton.

A csoportból kiesett a bajnokságból kiállt Csekefalva, illetve Kápolnás. Ősszel a 4. Ligából kiesett Székelyvarság és Betfalva is a mezőny tagja lesz.

A 6. Ligát tökéletes mutatókkal a 24 mérkőzésen 24 győzelmet aratott

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz nyerte, így a tavaly nyáron alapított klub egy osztállyal fennebb kezdi az őszt, akárcsak a második helyezett Zeteváralja.

A bajnokság szervezőjétől megtudtuk, hogy a nyári szünet után augusztus 1–12. között lehet majd beiratkozni a következő szezonra. Azután dől el, hogy milyen összeállítású csoportokban kezdődik meg a 2019–2020-as szezon az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságokban.

Farcád Fotó: Veres Nándor

A bajnok Farcád csapata: Bán Attila, Bándi Magor, Benedek Elemér, Józsa Attila, Kádár Csaba, Kerestély József, ifj. Kerestély József, Kerestély Zsolt, Kovács Imre, László Csaba, Móni Attila, Lázár Szilárd, Pálfi Arnold Levente, Péter Imre, Péter Tibor, Sándor Mátyás, Sándor Tamás, Simó Dezső, Vass István Zoltán.

Golimpiákosz Fotó: Facebook

A bajnok Golimpiákosz csapata: Gergely Tamás, Balázsi Csaba, Tamás Előd, Bartha László, Pál Lehel, Szász Lajos, Józsa Sándor, Kányádi Norbert, Bíró Áron Norbert, Márton-Molnár Örs, Hegyi Zoltán, Benedek András, Bakó Attila, Balázsi Zoltán, Bíró-László Zoltán, Brebán Alfréd, Gábos István, Péter Levente, Bartha Szabolcs, Szőcs Róbert, Simó Álmos, Márton Áron.
Labdarúgás, Udvarhely körzeti bajnokság, 5. Liga, 26. (utolsó) forduló:

Homoródszentmárton–Zetelaka II. 5–4 (4–2),
gólszerzők Szente Hunor (3.), Fülöp Ede (7.), Bodor Ernő (9.), Bencze Rajmond (21., 67,), illetve Vincze Róbert (1.), Csergő Szilárd (34., 90.), Boér Loránd (62.);

Farcád–Siménfalva 8–0 (3–0),
gólszerzők Benedek Elemér (18., 30., 36.), László Csaba (49., 61.), Sándor Tamás (54., 58.), ifj. Kerestély József (85.);

Korondi Ifjúság–Bogárfalva 2–2 (1–1),
gólszerzők Kis Gyula (28.), Ambrus Zoltán (47.), illetve Györgydeák Milán (7.), Magyari András (52.);

Felsőboldogfalva–Parajdi SE 2–1 (1–1),
gólszerzők Zoltán Attila (39., 85.), illetve Kénesi Szilárd (1.);

Bögöz–Kobátfalva 5–1 (4–1),
gólszerzők Banka Levente (7., 39.), Botorok Bálint (27.), Vincellér Árpád (42.), Gál Zsolt (56.), illetve Osváth Attila (5.);

Gagy–Alsóboldogfalva 9–1 (5–0),
gólszerzők Szász Norbert (18., 27., 52.), Fazakas Árpád (23.), Gothárd László (34., 65.), Miklós József (39.), Márton Levente (73., 84.), illetve Barabás János (55.);

Kápolnás–Csekefalva 3–0 (játék nélkül).

{S1}

6. Liga, 26. (utolsó) forduló:

Parajdi SK–Homoródszentpál 5–2 (3–0),
gólszerzők Ambrus Attila (1., 15., 85.), Fülöp Levente (3.), Ráduly Sándor (71.), illetve Kelemen Csaba (89.), Szabó Attila (90.);

Szentlélek–Oklánd 1–2 (1–2),
gólszerzők Györgydeák Csaba (9.), illetve Egyed Csongor (14.), Csíki Miklós (29.);

Máréfalva–Zeteváralja 5–2 (3–0),
gólszerzők Balázs Krisztián (10., 16., 58., 69.), Zoltán Ferenc (20.), illetve Schram István (46.), Duka Attila (57.);

Homoródszentpéter–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 1–4 (1–2),
gólszerzők Máté Balázs (41.), illetve Tamás Előd (6.), Balázsi Csaba (13., 52.), Gergely Tamás (76.);

Kissolymos–Székelyderzs 3–0 (játék nélkül),

Kányád–Alsósófalva 0–3 (játék nélkül).