Száguldozás Gyergyószentmiklós főterén

Gergely Imre 2019. június 23., 23:22

Igazán szórakoztató eseménynek adott helyet szombaton és vasárnap Gyergyószentmiklós. A város főtere autóverseny pályává változott erre a két napra, itt rendezték a Time Attack gyorsasági autós országos bajnokság harmadik és negyedik futamát.

Aki a technikai sportokat, az autóversenyzést szereti, annak hatalmas élmény volt a kétnapos autóverseny. Rajtuk kívül nagyon sokan kilátogattak az eseményre, olyanok is, akik nem különösebben rajongói az ilyen jellegű sportrendezvényeknek, de

vonzotta őket a száguldó autók látványa, a versennyel járó felhajtás, a motorbőgés, a csikorgó fékek hangja.

Másodszor rendeztek Gyergyószentmiklóson hivatalos bajnoki futamot, de elmondható, jó helyszín az ilyen viadaloknak. Nem csak a főtér adottságai, de az érdeklődés miatt is.

Szombaton a versenyzőknek volt részük napsütésből és esőből is, ez is izgalmassá tette a vezetést, vasárnap pedig igazi közönségvonzó időjárás volt, kellemes napsütéssel. Így az első napon két, másnap három teljes futamot tudtak lebonyolítani.

Két teljes nap volt, minden benne volt ami egy igazi sikeres versenyhez szükséges. A versenyzők is nagyon jól érezték magukat és komolyan is vették az eseményt

– mondta el Ritner Béla, főszervező, a Richy Racing Team vezetője.

Közölte, szombaton a nehezebb körülmények között voltak kisebb balesetek és meghibásodások, de vasárnap mindenki újra ott volt a rajtnál. Voltak olyanok, akik éjszaka megjárták Szebent vagy Craiovát is, cserelakatrészt hoztak, délelőtt szereltek és délben már versenyeztek.

A városközpontot nem érte jelentős károsodás, személyi sérülés nem történt, egy útjelző tábla bánt egy kicsúszást, és a járdaszegélyt kell helyreállítani egy egyméteres szakaszon.

A mostani verseny sikere magával hozza, hogy már tervezik a következő évi rendezvényt.

Amint Ritner Béla elmondta, 2020 nyarára a városvezetéssel közösen már egy fesztiválhangulatot terveznek, koncertekkel és más közönségvonzó programokkal.

Az országos bajnokság 3. és 4. futamának dobogósai:

Szombat, 3. forduló: Junior 1 kategória: 1. Sebastian Scirlet (Renault Twingo), 2. Alexandru Cazacu (Skoda Fabia), 3. Domokos Sándor (Honda Civic).
Junior 2 kategória: 1. Kiss Szilárd (Renault Clio), 2. Kopacz Zsolt (Peugeot 306), 3. Fazakas Erik (Honda Civic).
1-es géposztály: 1. Mihai Alexandrescu (VW Lupo), 2. Domokos Sándor (Honda Civic).
2-es géposztály: 1. Turzai Dániel (Honda Civic), 2. László Lóránd (VW Polo), 3. Besenyei Csaba (Honda CRX).
3-as géposztály: 1. Kiss Szilárd (Renault Clio), 2. Andrei Aron (Renault Clio) 3. Boros Emil (Hyundai Coupe).
4-es géposztály: 1. Szabó Botond (Seat Ibiza), 2. Claudiu Orha (Mitsubishi Colt), 3. Veress István (Opel Manta).
5-ös géposztály: 1. Andor Marius (VW4x4) 2. Ionel Constantin (Audi A4), 3. Ionela Covalschi (Audi A4).
A szombati leggyorsabbak: Szabó Botond, Claudiu Orha Veress István.

Vasárnap, 4. forduló: Junior 1 kategória: 1. Sebastian Scirlet, 2. Domokos Sándor, 3. Alexandru Cazacu.
Junior 2 kategória: 1. Fazakas Erik, 2. Kiss Szilárd, 2. Kádár Zsolt (Renault Clio)
1-es géposztály: 1. Mihai Alexandrescu, 2. Domokos Sándor.
2-es géposztály: 1. Besenyei Csaba, László Lóránd, Turzai Dániel.
3-as géposztály: 1. Fazakas Erik, 2. Andrei Aron, 3. Kiss Szilárd.
4-es géposztály: 1. Veress István, 2. Szabó Botond, 3 Claudiu Orha.
5-ös géposztály: 1. Ionel Constantin, 2. Andor Marius, 3. Ionela Covalschi.
A vasárnapi leggyorsabbak: 1. Veress István, 2. Szabó Botond, 3 Claudiu Orha.