Két hetedik hely az országos döntőn

Zátyi Tibor 2019. június 19., 12:06

Véget értek a küzdelmek az ifi 4-es kézilabdacsapatok számára, az elmúlt hét végén rendezték a fiúk és lányok országos döntőjét: előbbieknél a Székelyföldi Kézilabda Akadémia, utóbbiaknál pedig a VSK Csíkszereda egyaránt a hetedik helyen végzett.

Több mint nyolcvan csapatból lettek a hetedikek Fotó: Facebook/Székelyföldi Kézilabda Akadémia

A fiúk küzdelmeit Brassóban rendezték, a tizenhat csapatos mezőny tagja volt a Székelyföldi Kézilabda Akadémia együttese is. Orbán Szilárd és Kónya Hunor Barnabás tanítványai hét meccset játszottak és a mezőny hetedik helyén végeztek. Az Akadémia egyéni díjjal is gazdagodott, Tódor Krisztián a bekerült a torna álomcsapatába, ő lett a bajnokság legjobb balszélsője.

Ifjúsági 4-es kézilabda, döntő torna, fiúk, csoportmérkőzések:
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–CSS Vaslui 14–16 (6–5)
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–Temesvári 7.-es számú Általános Iskola 16–12 (11–5)
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–CSS Ploiești 21–15 (12–9)

Középdöntő:
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–CSS Suceava 18–23 (11–10)
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–Vidombáki Sporting 16–12 (8–6)

Helyosztók:
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–Brassói Transilvania 18–21 (9–9)
Székelyföldi Kézilabda Akadémia–Vidombáki Sporting 25–15 (14–6)

Az ország legjobb ifjúsági 4-es lánycsapatai Râmnicu Vâlceán gyűltek össze, a VSK Csíkszereda együttese a C csoportba került.

A csíki lányok tisztesen helyt álltak az ország legjobbjai között Fotó: Facebook/VSK Csíkszereda - lány kézilabda

Izgalmasan alakultak a mérkőzések, a Bákói ISK mögött körbeverés történt, ebből pedig a csíki lányok jöttek ki a legjobban, így bejutottak a középdöntőbe. Itt kikaptak a végső győztes Bukaresti 6. sz. Általános Iskolától, majd legyőzték Resicabányát. A helyosztókon az 5–8. pozíciókért folytatta a küzdelmet a VSK, Petrozsénytól kikapott, majd ismét megverte Resicabányát, így a hetedik pozícióban zárta a döntő tornát Erőss Levente, Léstyán István és Szabó Előd Zsolt edzette csapat.
A torna legjobb kapusa a VSK hálóőre, Beatrice Tunariu lett.

A megmérettetésen részt vett még a Marosvásárhelyi Pegasus is, a 11. lett, míg a Kézdivásárhelyi SE a 15. pozícióban zárt. A torna gólkirálynője és a legjobb balátlövője 84 góllal Teodora Damian (Pegasus) lett.