Forgalomkorlátozások Marosvásárhelyen a Super Rally miatt

Simon Virág 2019. június 14., 20:32

Lezárnak a gépkocsiforgalom elől több marosvásárhelyi utcát a városban megszervezett Super Rally autóverseny miatt.

Fotó: Haáz Vince

Mint a városháza sajtószóvivője, Cosmin Blaga elmondta, nemcsak a fogalmat zárják le, hanem tilos lesz parkolni a Győzelem tér, a Rózsák tere, a Bolyai utca, a Sáros utca és a Petőfi tér útszakaszokon, ezeken lesz ugyanis a versenypálya.

Nemcsak a versenyen kívüli autók nem szabad behajtsanak ezekbe az utcákba, a gyalogosoknak is tilos lesz közlekedni az átjárókon szombaton 8.30-tól 19.30-ig. Csak a  helyszínen levő szervezők, rendőrök utasítását követve kelhetnek át a versenypályákon.

A versenyautók már pénteken este megérkeznek Marosvásárhelyre, este nyolc órától meg lehet tekinteni azokat a Várban. Szombaton az autók 8.30 órakor tesznek egy felfedező körutat, a verseny 9.15 órakor kezdődik, a döntő pedig 14.30 órától. Aki a nyertes csapatra, csapatokra kíváncsi, az 18.30 órakor kell a város főterén legyen.

A Super Rally autóversenyt tavaly első alkalommal szervezték meg Marosvásárhelyen, akkor, a szervezők becslése szerint nyolcezren voltak kíváncsiak a megmérettetésre.