Vitáék döntősök a Puskás-Suzuki Kupán

Dobos László 2019. június 10., 12:51

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia két volt játékosát is soraiban tudó Puskás Akadémia legyőzte a Panathinaikoszt, ezzel döntőbe jutott a Puskás-Suzuki Kupa U17-es labdarúgótornán, Felcsúton.

Vita Dániel nem csak a védekezésben, a támadásban is hasznos volt Fotó: Forrás: PFLA

A csoportszakasz utolsó mérkőzésén a hazai együttesnek nyernie kellett az elsőséghez, és első félidei eredményes játékával 2–0-ra jobbnak is bizonyult a görög csapatnál.

A 10. percben Komáromi György a vele szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyest értékesítve előnyhöz juttatta a PFLA-t, nem sokkal később pedig egy hazai szöglet után a labda a görögök öt és felesén belül pattogott, majd Vita Dániel a kapuba lőtte.

A hétfő esti fináléban Vitáék ellenfele a brazil Flamengo lesz, amely a Hagi Akadémia ugyancsak 2–0-s legyőzésével végzett a másik csoport első helyén.

A döntős magyar csapatból Suciu Tóni a Bayern Münchennek rúgott gólt, Vita pedig a Panathinaikosznak. Mindkét játékos a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, Vita a tavaly nyáron, Suciu pedig a télen került Felcsútra.

Labdarúgó Puskás-Suzuki Kupa

A csoport: Bayern München (német)–NK Osijek (horvát) 2–0 (2–0) és Puskás Akadémia–Panathinaikosz (görög) 2–0 (2–0).
A csoport végeredménye: 1. Puskás Akadémia 6 pont, 2. Panathinaikosz (görög) 4 (4–4), 3. Bayern München (német) 4 (4–5), 4. Osijek (horvát) 3.

B csoport: CR Flamengo (brazil)–Hagi Akadémia (román) 2–0 (1–0). A csoport végeredménye: 1. CR Flamengo (brazil) 6 pont (5–3), 2. Hagi Akadémia (román) 6 (5–4), 3. Budapest Honvéd 6 (5–5), 4. Real Madrid (spanyol) 0.