Túl simán nyerte Gyergyószentmiklós a kupadöntőt

Gergely Imre 2019. június 05., 20:27

Nem volt méltó egy megyei kupadöntőhöz a Gyergyószentmiklósi VSK–Székelykeresztúri Egyesülés mérkőzés. A házigazdák félgőzzel focizva is kitömték a címvédőt.

A megyei kupagyőzelmet megszerezték, a bajnoki címhez is nagyon közel vannak a gyergyóiak Fotó: Gergely Imre

A labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának döntője már azt megelőzően eldőlt, hogy megkezdődött volna.

A szerda délutáni találkozóra

a vendég keresztúri csapat szinte teljesen ifi játékosokkal érkezett,

így nagy csoda lett volna, ha valóban kemény ellenállást tudnak mutatni.

Ifjúságiakkal álltak ki a keresztúriak Fotó: Gergely Imre

A Gyergyói VSK, amely vasárnap 6–0-s győzelmével lényegében eldöntötte a megyei bajnoki címet is Nagygalambfalva ellen, a legjobbjaival lépett pályára.

Egyrészt, mert járt az a nézőknek, hogy komolyan vegyék a találkozót, másrészt mert egy lehetőséget láttak arra, hogy készüljenek a 3. Ligába jutásról döntő osztályozóra.

Fotó: Gergely Imre

Ilyen mérkőzésen azonban taktikát gyakorolni is nehéz,

hiszen aligha várható az a Szeben megyei bajnok Sellemberk elleni osztályozón, hogy 90 percből 85-öt az ellenfél tizenhatosa környékén játszhat a VSK. Itt pedig ez történt.

A szünetben 5–0 volt az eredmény, a végeredmény pedig 13–0 lett. Ilyés Róbert és Szőcs László 4-4 találatig jutott.

Ezzel a Gyergyószentmiklósi VSK lett a megyei kupagyőztes. Megérdemelten, még akkor is, ha nem ilyen meccsre számítottak.

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, döntő:
Gyergyószentmiklósi VSK–Székelykeresztúri Egyesülés 13–0 (5–0),
gólszerzők: Andrei Țepeș (9.), Szőcs László (20., 72., 87., 89.), Ilyés Róbert (42., 47., 50., 70.), Tankó Levente (36.), Paul Ungureanu (63.), Răzvan Hoffman (85.), Kurkó Márk (89.).