A dobogóra tekertek az udvarhelyi kerékpározók

Székelyhon 2019. június 05., 15:00

Hatodik alkalommal rendezték meg Brassóban a Bikerace elnevezésű kerékpárvesenyt, ahol részt vettek az újonnan alakult Székelyudvarhelyi Városi Sportklub kerékpáros szakosztályának sportolói is.

Szaniszló Roland a 14–20 évesek kategóriájában szerezte meg az első helyet Fotó: Székelyudvarhelyi VSK

Két távra nevezhettek be a versenyzők, egy rövid, 23 km-es, illetve egy hosszú, 39 km-es szakaszra. A Székelyudvarhelyi Városi Sportklubot Ilyés Ferenc, László Csongor és Szaniszló Roland képviselte, akik két első és egy hetedik hellyel tértek haza.

A leggyorsabbnak Ilyés Ferenc bizonyult, aki a 40+ kategóriában és összetettben is az első helyen végzett.

Őt követte Szaniszló Roland, aki a 14–20 évesek korosztályában szerezte meg az első helyet. László Csongor a 30–39 évesek között a hetedik helyezést érte el.

Rajtuk kívül érdemes megemlíteni a székelyudvarhelyi Györfi Pétert, aki a hosszú távon a negyedik helyet szerezte meg a 19–29 éves korcsoportban és Gáspár Lorándot, aki a 21. helyen végzett a 30–39 éves korosztályban.