Nagyot fordított, negyedszer bajnok a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2019. május 21., 21:14

Idén is megvédte bajnoki címét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, a Nemzeti Liga döntőjének kedd esti ötödik, hazai mérkőzésén elképesztő végjátékban fordított és harcolta ki a győzelmet a Szatmárnémeti VSK ellen.

Kiküzdötte a bajnoki címet a sepsiszentgyörgyi együttes. Korábbi felvétel Fotó: Sánta Imre

Az első négy mérkőzéshez hasonlóan szoros volt a mindent eldöntő ötödik összecsapás is. Az elején a háromszéki együttes volt előnyben, a második negyedben aztán hátrányba került, a szünetben a vendégek mindössze egy ponttal vezettek.

A döntő második része nagyon rosszul kezdődött a Sepsi-SIC számára,

a szatmáriak ugyanis zsinórban tizenegy pontot szereztek. Ezután megkezdték a felzárkózást a hazaiak, de sokáig nem tudták utolérni a vetélytársukat.

Két perccel a vége előtt Szatmárnémeti még hat ponttal vezetett, a végéig azonban már nem volt eredményes,

a szentgyörgyiek pedig Demeter, Gödri-Părău és Topuzovic révén kilenc pontot dobtak, ezzel megfordították az eredményt.

Sikerével a Sepsi-SIC sorozatban a negyedik bajnoki címét szerezte meg. Ezzel idén is duplázni tudott, hiszen korábban a Román Kupát is megnyerte riválisával szemben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, döntő, 5. mérkőzés:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 59–56 (15–11, 10–15, 12–15, 22–15).
Sepsi-SIC: Slamova 12 (3), Higgins 12, Gödri-Părău 11 (1), Solopova 7 (1), Demeter 6, Topuzovic 6, Pasic 5, Șipoș, Kovács, Mîrne-Nagy. Vezetőedző: Zoran Mikes.