Ismét veszített idegenben a Sepsi-SIC, hazai pályán lehet bajnok

Horváth Bálint Ottó 2019. május 18., 23:00

Ötödik mérkőzésre lesz szükség a női kosárlabda Nemzeti Liga döntőjében, miután a Szatmárnémeti VSK második hazai győzelmével kiegyenlítette a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni párharcot.

Elnapolt bajnokavatás. Elbukta a két idegenbeli meccset a sepsiszentgyörgyi együttes Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Jobban kezdte a szombat esti negyedik mérkőzést a Sepsi-SIC, amely a második negyed közepéig még vezetett. A szünet előtt azonban fordítottak a hazaiak, majd fokozatosan növelték az előnyüket.

A végére aztán felzárkozott a háromszéki csapat, de az egyenlítésre már nem futotta.

Érkekesség, hogy a szentgyörgyiek jobbak voltak a lepattanóknál, de mindössze egy hárompontost szereztek, ilyen mutatóval pedig nehéz felülkerekedni egy döntő negyedik mérkőzésén.

Szatmárnémeti győzelmével mindkét fél megnyerte a két-két hazai mérkőzését. A döntő ötödik összecsapását

kedden 19 órától rendezik Sepsiszentgyörgyön.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, döntő, 4. mérkőzés:
Szatmárnémeti VSK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 59–56 (7–12, 26–18, 15–12, 11–14).
Sepsi-SIC: Higgins 14, Solopova 14, Gödri-Părău 9 (1), Demeter 8, Slamova 8, Topuzovic 3, Pasic, Kovács, Mîrne-Nagy.