A svédek kiütötték az osztrákokat a hokivébén

Dobos László 2019. május 17., 10:46

Kiütéses győzelmet aratott a címvédő svéd jégkorong-válogatott Ausztria ellen a Szlovákiában zajló elit világbajnokságon.

Nem volt esélye Ausztriának a címvédő svédek ellen Fotó: Forrás: IIHF

A B csoport másik mérkőzésén a csehek gyengén kezdtek, Lettország az első harmadban Miks Indrasis és Lauris Darzins góljaival már 2–0-ra is vezetett. De aztán feltámadt Milos Ríha csapata, a második harmadot 4–0-ra megnyerve fordított, és végül 6–3-ra győzött.

Az A csoportban a kanadaiak 5–2-re verték a franciákat, az északi derbin pedig egy gól nélküli harmadot követően a dánok szereztek vezetést Morten Madsen révén, de aztán Finnország beindult, és Kaapo Kakko, Sakari Manninen, illetve Harri Pesonen találatával 3–1-re fordított.

Fotó: Forrás: IIHF

Jégkorong-világbajnokság, A csoport, Steel Arena, Kassa:
Kanada–Franciaország 5–2 (3–0, 0–1, 2–1),
Finnország–Dánia 3–1 (0–0, 2–1, 1–0).
Az állás: 1. Németország 12 pont, 2. Finnország 10, 3. Kanada 9, 4. Egyesült Államok 8, 5. Dánia 5, 6. Szlovákia 3, 7. Franciaország 1, 8. Nagy-Britannia 0.

B csoport, Ondrej Nepela Arena:
Svédország–Ausztria 9–1 (5–0, 2–0, 2–1),
Csehország–Lettország 6–3 (0–2, 4–0, 2–1).
Az állás: 1. Oroszország 12 (23–2), 2. Svájc 12 (20–2), 3. Svédország 9 (28–7), 4. Csehország 9 (18–10), 5. Lettország 6 ( 9–5), 6. Norvégia 0 (6–25), 7. Ausztria 0 (3–23), 8. Olaszország 0 (0–30).

A csoportkörben mindenki játszik mindenkivel, majd a végén az első négy-négy válogatott továbbjut, az a kettő pedig, amelyek a csoportok utolsó helyén zárnak, jövőre a divízió 1/A-ban folytatják, Dél-Korea, Szlovénia, Magyarország és a feljutó Románia társaságában. A kiesők helyére Kazahsztán és Fehéroroszország érkezik.

A 2020-as A csoportos világbajnokságot Svájc rendezi, így ha a tavalyi döntőssel valami meghökkentő katasztrófa történne és kieső helyen végezne, akkor is védettséget élvezne.