Szépített Szatmár, folytatódik a női kosárdöntő

Horváth Bálint Ottó 2019. május 16., 22:06

Nem tudta lezárni a párharcot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a női kosárlabda Nemzeti Liga döntőjének harmadik mérkőzésén öt ponttal alulmaradt idegenben a Szatmárnémeti VSK-val szemben.

A szurkolókon nem múlott. Sokan elkísérték a háromszéki csapatot Szatmárnémetibe Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Két hazai győzelme után csütörtökön este Szatmárnémetiben bajnok lehetett volna Zoran Mikes vezetőedző csapata, amely azonban végig hátrányban játszott.

A döntőhöz méltatlan gyenge színvonalú mérkőzésen

az elejétől szorosan alakult az eredmény. Az első két negyedet a hazaiak nyerték, de a szünetben csak hat pont volt az előnyük.

Hasonló volt a játék képe a folytatásban is, majd a szentgyörgyiek a zárónegyedben ugyan rövid időre átvették a vezetést, a végén azonban a szatmári csapat hatékonyabbnak bizonyult támadásban.

A három győzelemig tartó döntőben a Sepsi-SIC 2–1-re vezet, és továbbra is

megszerezheti idegenben a bajnoki címet,

amennyiben sikerül megnyernie a negyedik összecsapást, amelyet szombaton 19 órától rendeznek.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, döntő, 3. mérkőzés:
Szatmárnémeti VSK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 52–47 (11–7, 15–13, 11–14, 15–13).
Sepsi-SIC: Gödri-Părău 13 (1), Higgins 13, Șipoș 8 (2), Topuzovic 4, Solopova 3 (1), Slamova 2, Pasic 2, Mîrne-Nagy 2, Demeter, Kovács.