Ötpontos csíki kosárvereség Konstancán

Dobos László 2019. május 09., 21:26

Vereséggel kezdte a rájátszás második körét a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda-bajnokságban. A csíkiak csütörtökön este 76:71 arányban kaptak ki a Konstancai Athletic otthonában.

Szoros meccset játszott Konstancán a csíkszeredai csapat. Archív Fotó: Gábos Albin

Szoros volt a mérkőzés eleje, aztán a hazai csapat meglépett, a szünetben tizenhárom ponttal vezetett. A harmadik és a negyedik negyedben

ponterősebb volt a Lászlófy Botond edző által felkészített vendég székelyföldi gárda,

a hajrára három pontra lefaragta hátrányát, de nem sikerült hosszabbításra mentenie a találkozót.

A második mérkőzést május 13-án, hétfőn 17 órától rendezik a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában. A párharc két nyert meccsig tart, a sorozat győztese a 13., a vesztese pedig a 15. helyért játszik majd.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, 13-16. helyek, 1. mérkőzés:
Konstancai Atletic–VSK Csíkszereda 76–71 (26–16, 15–12, 15–18, 20–25),
a csíkiak pontszerzői: Pierce 39 (3), Simeunovic 15, Magusar 9 (1), Movileanu 2, Damian 2, László A. 2, Olariu 2, játszott még László B., Lokodi.