Hátrányba került Voluntari ellen a VSK

Horváth Bálint Ottó 2019. május 09., 20:22

Elveszítette a Nemzeti Liga rájátszásának 9-12. helyeiért zajló párharc első mérkőzését a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, csütörtökön 85–72-re kapott ki a CSO Voluntari vendégeként.

Vereség az első meccsen, nehéz lesz felállniuk Sántáéknak. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

George Trif vezetőedző együttese gyengébb kezdés után hamar összekapta magát, és a szünetben négypontos előnyben volt az Ilfov megyei csapat ellen, amelynél pályán volt Goran Martinic is, aki a szezon közben igazolt át a vásárhelyiektől.

A találkozó a harmadik negyedben dőlt el,

amikor a négy idegenlégióssal és hosszabb kispaddal rendelkező Voluntari elhúzott, a meccs nagy részében mindössze hat játékost bevető VSK pedig a végéig nem tudott felzárkózni.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc vasárnap 18 órakor Marosvásárhelyen folytatódik,

a VSK-nak mindenképpen győzelemre van szüksége

ahhoz, hogy a harmadik összecsapásra – amelyet a magasabb értékcsoportban játszott Voluntari otthonában rendeznének – mentse a küzdelmet.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, 9-12. helyek, 1. mérkőzés:
CSO Voluntari–Marosvásárhelyi VSK 85–72 (22–16, 14–24, 32–16, 17–16)
CSO: Tasic 23 (1), Martinic 21 (3), Lazar 12, D. Popescu 10 (2), Campara 8, Zeigler 5, Mainea 3 (1), Gîrbea 2, Stănescu 1. Játszott még: Balteanu
VSK: Sánta 18, Borșa 12 (1), Engi 11 (3), Kilyén 11 (2), Solopa 11 (1), Bölöni 7, Ștețca 2. Játszott még: Szilveszter