Kettővel nyert Szászhermányban az FK Csíkszereda

Dobos László 2019. május 07., 21:23

Csúszós pályán, nagyot küzdve 2–0-ra nyert Szászhermányban kedden este az FK Csíkszereda a labdarúgó 3. Liga 27. fordulójában. Győzelmükkel a csíkiak őrzik kétpontos előnyüket a rangsor élén.

A csíkiakat egy kis szurkolótábor is elkísérte a Barcaságba Fotó: Lokálpatrióták Csíkszereda

A csúszós pálya miatt mindkét együttes óvatosabban játszott az első félidőben, amikor már a 30. percben

kényszercserét kellett végrehajtania a vendégeknek:

Bajkó Barna lesérült, helyét Györgyi Arthur vette át. Többet kezdeményezett az FK, de a házigazdáknak is volt egy nagy helyeztük a szünet előtt, amikor a tizenhatoson belülről a kapu fölé rúgták a labdát.

Nagyon jól kezdte a második félidőt a vendég székelyföldi gárda,

nyolc perc alatt két gólt szerzett.

A 47. percben egy jobb oldali beívelést követően Ederhez került a labda, aki közelről a kapuba rúgta (0–1). Az 53. percben Györgyi baloldali beadására nagyon jól érkezett Veres, aki a rövid alsóba fejelt (0–2).

A folytatásban még adódtak gólhelyzetek mindkét kapunál, de a védelmek jól zártak, és a csíkiak megőrizték győzelmüket.

Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője. „Csúszós volt a pálya, huszonnégy órája esett az eső Szászhermányban, és erre külön készültünk, óvatosabban játszottunk az első félidőben.

Bajkó kényszercseréje miatt az első félóra után változott a taktikánk, de a csapat tette a dolgát, mindenki harcolt, küzdött.

Örülök, hogy nem kaptunk gólt, támadásban pedig kétszer is sikerült betalálnunk. A lényeg, hogy három ponttal térünk haza.”