Vásárhelyi kosárbravúr a tengerparton

Dobos László 2019. április 25., 22:08

A román felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság 9–16. helyekért zajló rájátszásban a székelyföldi csapatok idegenben léptek pályára. A csíkiak vereséget szenvedtek a Voluntari-ban, a marosvásárhelyiek pedig győzni tudtak Konstancán.

A marosvásárhelyi együttesnek nagy esélye van a továbbjutásra. Archív Fotó: Haáz Vince

Kemény ellenfelet kapott a VSK Csíkszereda. Lászlófy Botond együttese megpróbált helytállni a CSO Voluntari otthonában, a hazaiak azonban a mérkőzés első felében jelentős előnyre tettek szert, és előnyüket végig tartani tudták, annak ellenére, hogy a vendég csíkiak megnyerték az utolsó negyedet.

Szoros meccset vívott Konstancán a Marosvásárhelyi VSK,

a hajrában azonban ellenállhatatlan volt George Trif edző együttese, a nyolcpontos különbség az utolsó percben alakult ki.

Férfi kosárlabda-bajnokság, a 9–16. helyért

CSO Voluntari–VSK Csíkszereda 114:82 (31:16, 43:15, 28:27, 12:24).
A hazai csapat legeredményesebb játékosa Danilo Tasic volt 26 ponttal. A vendégcsapat pontszerzői: Djordje Simeunovic 27 (ebből 5 hárompontos), Adrian Movileanu 13 (3), Matevz Magusar 12 (2), Andre Reshaud Pierce 9, László Arnold 9 (3), Raul Olariu 6, László Botond 4, Andrei Damian 2, játszott még Lokodi Mátyás.

A két nyert mérkőzésig tartó párharc második mérkőzését május 2-án rendezik a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában.

Konstancai ABC Athletic–Marosvásárhelyi VSK 70:78 (19:23, 16:18, 21:16, 14:21).
A hazai csapat legeredményesebb játékosa Samuel Charles Sempera Waswa Berkelund volt 18 ponttal. A vendégcsapat pontszerzői: Ernests Kalve 19 (1 hárompontos), Sánta Szabolcs 16, David Engi Rosenfeld 14 (3), Ioan Alin Borșa 9 (1), Bölöni Tamás 8 (1), Vladislav Solopa 7 és Kilyén Sándor Örs 5.

A második mérkőzést május 3-án 19 órától rendezik Marosvásárhelyen.

A 9–16. helyekért zajló sorozat első körének tobábbi eredményei:
Medgyesi Gaz Metan–Máramarosszigeti VSK 91:84,
Galaci CSM Phoenix–CSM Focșani 77:72.
A párharcok győztesei a 9–12., a vesztesek pedig a 13–16. helyekért folytatják.

Az 1–8. helyekért zajló torna első körének (negyeddöntő) első eredményei:
Kolozsvári U Banca Transilvania–Bukaresti Steaua 72:64,
SCMU Craiova– Temesvári CS 69:71,
Nagyszebeni BC CSU–Bukaresti Dinamo Știința 81:75,
Nagyváradi CSM CSU– BCM FC Argeș Pitești 81:77.