Hat vendéggyőzelem a kupa nyolcaddöntőjében

Dobos László 2019. április 25., 21:01

Elkezdődött a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei sorozatának harmadik fordulója. A nyolcaddöntő első hat mérkőzésén egyaránt vendégsiker született.

A Roseal és Farkaslaka is idegenben harcolta ki a továbbjutást. Archív Fotó: Barabás Ákos

A homoródalmásiak Szentegyházán, az Udvarhelyi Roseal Agyagfalván, a farkaslakiak Zetelakán, a malomfalviak Homoródszentmártonban, a gyergyószentmiklósiak Csíkszentgyörgyön, a csíkszentsimoniak pedig Gyimesbükkben harcolták ki a továbbjutást.

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, 3. forduló

Szentegyházi Vasas–Homoródalmási Homoród 1–2 (1–1),
gólszerzők: Bató István (5. perc), illetve Bogdán Zsolt (20.) és Knobloch Zoltán (75.).

Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Roseal 1–2 (0–0),
gólszerzők: Balázs Hunor (58.), illetve Gábor Csongor (65., öngól) és Orbán Róbert (89.).

Zetelaki Fenyő–Farkaslaki SE 0–1 – hosszabbítás után (0–0, 0–0, 0–1, 0–0),
gólszerző: Somolyák Csaba (105.).

Homoródszentmártoni Reménység–Malomfalvi Fiatalság 4–8 – hosszabbítás után (2–1, 1–2, 0–2, 1–3),
gólszerzők: Bencze Rajmond (32.), Kis Zsolt (33., és 60.), Fülöp Ede (112.), illetve Botházi Csaba (13.), Pál Árpád (80. és 86.), László Levente (93., 96. és 109.), Vas Arnold (114. és 116.).

Csíkszentgyörgyi Fiság–Gyergyószentmiklósi VSK 1–6 (0–3),
gólszerzők: Péter Imre (65.), illetve Gergely Róbert (6. és 14.), Nagy Dénes (16., 75. és 80.), Paul Ungureanu (46.).

Gyimesbükki SE–Csíkszentsimoni Szefite 1–5 (0–2),
gólszerzők: Hajnal Szilárd (65.), illetve Czikó Zsombor (32. és 80.), Gergely Alpár (41.), Vrenceán Lóránt (73., öngól) és Czikó Szabolcs (92.).

A nyolcaddöntő utolsó két mérkőzését április 30-án rendezik, kedden délután 5 órától kerül sor a Csíkszentdomokosi SE–Maroshévízi Pro Mureșul és a Szentábrahámi Andycom–Székelykeresztúri Egyesülés összecsapásokra.