A Brassó nyerte a román hokibajnokságot

Dobos László 2019. április 20., 21:18

Második hazai mérkőzését is megnyerte a Brassói Corona a román felnőtt jégkorongbajnokság döntőjében. A barcasági együttes szombaton este 7–2-re győzte le a Galaci CSM csapatát, és két év után újra bajnoki címet ünnepelhet.

Fotó: Daniel Maximilian Milata

Vendéggóllal kezdődött a mérkőzés, a 4. percben a galaci Zagidullin emberhátrányból megszerezte a vezetést (0–1). Többet támadott az első játékrészben a házigazda Brassó, és négy emberelőnyükből egyet Zsók Levente révén sikerült gólra váltania (1–1).

A második játékrészt a Brassó uralta, sokkal többet lőtt kapura ellenfelénél, gólt azonban elsőként újra a galaciak lőttek, a 24. percben Nyezsnyamov találatával ismét náluk volt az előny (1–2). A folytatásban a Corona akarata érvényesült, előbb Roberto Gliga emberelőnyös találatával kiegyenlítettek (2–2), majd a svéd idegenlégiós Mikael Lidhamar góljával átvették a vezetést (3–2).

Az utolsó játékrészben ellenállhatatlan volt a barcasági együttes. A 48. percben, a negyedik brassói gólt követően kapust is cserélt a Duna-parti együttes, Bogdan Popa helyét Béres Szilárd vette át, de ő sem tudott csodát tenni, újabb gólokat kaptak a galaciak.

6–2 után kapuslevétellel is próbálkoztak a vendégek, de újabb gólt kaptak az üresen hagyott kapuba.

Jégkorong, román bajnokság, döntő, negyedik mérkőzés:

Brassói Corona–Galaci CSM 7–2 (1–1, 2–1, 4–0)
Gólszerzők: Zsók Levente (10.), Roberto Gliga (30.), Mikael Lidhamar (24.), Jereme Tendler (47., 49.), Mark Lee (51.), Trancă Dániel (57.), illetve Albert Zagidullin (4.), Alekszandr Nyezsnyamov (24.).
Kapura lövések: 42–26.
Büntetőpercek: 47–43 (ebből a brassói Cody Carlsonnak 10 perc fegyelmi és Molnár Zoltánnak 5+20 perc fegyelmi, illetve a galaci Pál Zsombornak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Makszim Razskov, Jevgenyij Goncsarov és Szidor Kricky.

A három nyert mérkőzésig tartó döntőt a Brassói Corona nyerte 3–1-es összesítéssel.