Kiegyenlítette a bronzcsatát a Gyergyói HK

Dobos László 2019. április 17., 21:18

Vereséget szenvedett az idény utolsó hazai mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek szerdán este 2–0-ra kaptak ki a Gyergyói HK együttesétől a román felnőtt jégkorongbajnokság kisdöntőjének második mérkőzésén.

Kiegyensúlyozott bronzcsata. Bármelyik csapat megnyerheti a párharcot Fotó: Gábos Albin

Az egyik csapat második sikeréig tartó sorozatban 1:1-re állnak a felek,

a harmadik, mindent eldöntő találkozót csütörtökön este rendezik Gyergyószentmiklóson.

Nem volt telt ház a Sportklub búcsúmeccsén, csak félig teltek meg a lelátók a Gyergyói HK elleni találkozón. A Lokálpatrióták végig buzdították kedvenceiket, de egy kis számú gyergyói szurkolócsoport is végig hallatta magát a mérkőzésen.

Fotó: Gábos Albin

Nem túl magas színvonalú, de küzdelmes hokit hozott a mérkőzés, az első harmadban mindkét kapunál adódtak gólhelyzetek,

azonban Onodi Ottó, a hazaiak kapusa, illetve Szakács Szabolcs, a vendégek hálóőre biztosan hárított mindent.

A második harmad is kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, ebben a játékrészben a Sportklub megszerezhette volna a vezetést – a játékosok háromszor találták el a kapuvasat.

A 47. percben gólt lőttek a vendégek, Csergő addig forgolódott a csíki kapu előtt, amíg megfelelő lövőhelyzetbe került, majd közelről a jobb felsőbe lőtte a korongot (0–1).

A folytatásban kapuja elé szorította ellenfelét a Sportklub, de a gyergyói gárda bravúrosan védekezett.

Negyvennégy másodperccel a rendes játékidő vége előtt a Sportklub vezetése időt kért, majd az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre.

A taktika nem sikerült, a Gyergyói HK korongot szerzett, majd Vorobjov az üres kapuba lőtte (0–2), eldöntve a második meccset.

A harmadik, mindent eldöntő összecsapást csütörtökön 18.30-tól rendezik Gyergyószentmiklóson.

A Galaci CSM–Brassói Corona döntő is 1:1-re áll, a három nyert mérkőzésig tartó finálé pénteken és szombaton este Brassóban folytatódik.

Román jégkorongbajnokság, kisdöntő, második mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 0–2 (0–0, 0–0, 0–2),
gólszerzők: Csergő Hunor (47. perc) és Pavel Vorobjov (60.).
Kapura lövések: 29–26.
Büntetőpercek: 6–2.
Játékvezetők: Mihai Paul és Csata Attila, illetve Rédai Botond és Fehér Imre.

A két nyert mérkőzésig tartó bronzcsata állása 1:1. Mindkét csapat idegenben győzött, a csíkiak 4–2-re nyertek Gyergyószentmiklóson, a gyergyóiak pedig 2–0-ra Csíkszeredában.