Taroltak a VSK úszói Bákóban

Horváth Bálint Ottó 2019. március 25., 19:12

A Marosvásárhelyi VSK három úszója tizenhét érmet nyert a Bákóban megrendezett felnőtt, ifjúsági és junior országos bajnokságon.

A felnőttek mezőnyében országos bajnok Fángli Henriettának a VSK egyik edzője, Bartalis Károly adta át az aranyérmet Fotó: Facebook/Bartalis Károly

Fángli Henrietta, Mészáros Balázs és Daniel Nicuşan kimagasló teljesítményt értek el a múlt hét végén befejeződött megmérettetésen. A marosvásárhelyi versenyzők mindhárom korosztályban érdekeltek voltak,

három arany-, hat ezüst- és nyolc bronzérmet szereztek.

Fángli Henrietta kizárólag a felnőttek mezőnyében versenyzett, és mindhárom éremből gyűjtött egyet: 100 méteres mellúszásban sikerült győznie, második lett 50 m mellen és harmadik 200 m mellen.

Az ifjúsági kategóriában induló Daniel Nicuşan két országos bajnoki címet nyert 100 m mellen és 200 m vegyesen. Továbbá ezüstérmes lett 50 m és 200 m háton, 200 m mellen és 200 m vegyesen, utóbbin a felnőttek között. Négy bronzérmet is szerzett 100 m gyorson, 100 m háton, 50 m mellen és 200 mellen, utóbbin szintén a felnőtteknél.

Mészáros Balázs a junioroknál bizonyított, 200 m mellen a második helyen ért célba, 50 m gyorson, 100 m gyorson és 200 m vegyesen mind a harmadik helyen végzett.