Ötször a dobogón a felnőtt cselgáncsbajnokságon

Dobos László 2019. március 25., 16:16

Orbán Lehel, a VSK Csíkszereda sportolója nyerte a román felnőtt férfi cselgáncsbajnokság döntőjét a 60 kg-os súlycsoportban. A Jászvásáron megrendezett vetélkedőn Albu Botond edző tanítványai további négy bronzérmet szereztek.

Koncz Botond, Orbán Lehel és Albu Botond edző Fotó: facebook, Albu Botond

Hét sportoló képviselte Csíkszeredát a jászvásári bajnokságon, és mind a heten az első hét között végeztek. A legfényesebb érem Orbán Lehel (60 kg, VSK Csíkszereda) nevéhez fűződik, míg Dávid László (73 kg, Csíkszeredai Sportklub), Szőcs Elemér (81 kg, Sportklub) és Koncz Botond (+100 kg, VSK) bronzérmes lett súlycsoportjában, de Koncz Botond a nyílt versenyben (open) is a dobogó harmadik fokára állhatott.

Jól szerepelt Radvánszki Ádám (60 kg, VSK) és Papp Róbert Flórián (73 kg, Sportklub) – mindketten a 7. helyen végeztek súlycsoportjukban. Szintén a csíki dzsúdóhoz kapcsolódik, hogy a 81 kg-os súlycsoportban a szintén csíki, jelenleg a Konstancai Pantheon SK színeit képviselő Vlad Vișan lett a bajnok.