Itt van az Erste Liga döntőjének menetrendje

Zátyi Tibor 2019. március 23., 14:07

A jégkorong Erste Liga idei döntőjében a Csíkszeredai Sportklub és az FTC-Telekom csap össze. Elkészült az ugyancsak négy győzelemig tartó finálé menetrendje.

Az idei szezonban hazai pályán a Sportklub mindig legyőzte a Fradit Fotó: Pinti Attila

A döntőbe előbb az alap- és középszakaszgyőztes, a negyeddöntős és elődöntős párharcait söpréssel megnyert FTC-Telekom jutott be, a Fradival a Vienna Capitals II. (2–0, 4–1, 5–2, 5–1) és a Debreceni EAC (7–2, 5–2, 3–0, 4–1) sem tudta felvenni a versenyt.

A Sportklub a negyeddöntőben pazar játékkal, ugyancsak söpréssel búcsúztatta a Brassói Coronát (3–0, 7–1, 3–2, 8–2).

Az elődöntő hatalmas csatát hozott, hiszen az Újpesti TE megnyerte az első két mérkőzést (4–1, 4–1), innen állt talpra a Sportklub,

és zsinórban szerzett négy győzelemmel (4–1, 5–3, 3–2, 5–4) bejutott a fináléba.

Az utolsó csatát pénteken este rendezték, amikor kétszeres hosszabbításra volt szükség a hatodik mérkőzés eldöntéséhez, Becze aranygóljával jutott tovább a csíki csapat.

{K1}

Otthon mindkettőnek jól megy

Az alap- és a középszakaszban a Fradi mindhárom hazai mérkőzését megnyerte a Sportklub ellen (7–3, 3–0, 5–2). A Vákár Lajos Műjégpályán viszont sokkal szorosabb meccsek voltak, a Sportklub egyszer nyert a rendes játékidőben (3–2), egyszer hosszabbításban (7–6), egyszer pedig büntetőkkel verte a Fradit (5–4).

A döntő első két összecsapását jövő héten kedden és szerdán este Pesterzsébeten rendezik,

majd a csapatok Csíkszeredába költöznek, ahol jövő szombaton és vasárnap játszanak egymás ellen.

A Csíkszeredai Sportklub 2013 után jutott be újra a regionális nemzetközi bajnokság döntőjébe. Az Újpest búcsújával eldőlt, hogy az FTC-Telekom a 2018/19-es idény magyar bajnoka, 22 év után.

A döntő programja (az Erste Liga honlapja szerint)
március 26., kedd, 19.30: FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub
március 27., szerda, 19.30: FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub
március 30., szombat, 18.30: Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom
március 31., vasárnap,18.30: Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom
április 2., kedd, 19.30: FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub – ha szükséges
április 4., csütörtök 19.30: Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom – ha szükséges
április 6., szombat, 19.30: FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub – ha szükséges