Pazar Szejke-játék, győzelem Tordán

Zátyi Tibor 2019. március 22., 17:59

Egy pillanatig sem volt kérdéses pénteken délután, hogy a férfi kézilabda másodosztály D csoportjában rendezett Tordai Potaissa II.–Székelyudvarhelyi Szejke SK mérkőzést melyik csapat nyeri: a vendégek kiütéses győzelmet arattak.

Daninfeld hét gólig jutott a mérkőzésen. Archív Fotó: Veres Nándor

Nagyszerűen rajtolt a Szejke SK Tordán, egymás után érkeztek a gólok, a hetedik percben már 6–1-re vezetett az udvarhelyi csapat, a hazaiak vezetőedzője időt kellett kérjen. A folytatásban kiegyenlítődött a játék,

a vendégek Daninfeld és Komporály vezérletével tartották öt-hatgólos előnyüket.

A Potaissa II. nem tudott közelebb férkőzni, a szünetben 18–12-re vezetett a Szejke.

Térfélcsere után tovább nyílt az olló, percek alatt nyolcra, majd tízre növelte előnyét a Szejke SK, így a 40. percben, 16–26-os állásnál gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés és a pontok sorsa. A folytatásban is ellenállhatatlanul játszottak Sipos Lóránt edző tanítványai, az utolsó tíz perc kezdetén már 13 góllal vezettek (21–34), ez a különbség pedig megmaradt a mérkőzés végéig is, a Szejke 41–28-ra győzött.

A mérkőzésen minden pályára lépett mezőnyjátékos gólt szerzett.

Komporály is hét találattal vette ki részét a nagyszerű sikerből. Archív Fotó: Veres Nándor

Érdekesség, hogy a Tordai Potaissa II. elleni négy találkozót rendre az udvarhelyi csapat nyerte.
Az udvarhelyi csapat győzelmével ismét feljött a továbbjutást érő második helyre, két pont az előnye az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Nagyváradi VSK-val szemben.

A következő fordulóban, március 30-án 18 órától a jelenleg csak a jobb gólkülönbsége miatt nem sereghajtó Nagyszebeni KC-t fogadja a Szejke SK. A 18. játéknap sorsdöntő is lehet a továbbjutás szempontjából, hiszen a jövő hét végén a Segesvári HCM a Nagyváradi VSK-t fogadja majd.

Férfi kézilabda másodosztály, D csoport, 17. forduló:
Tordai Potaissa–Székelyudvarhelyi Szejke SK 28–41 (12–18)
Komporály, Daninfeld 7–7, Fekete 5, Orbán L., Kónya 4–4, Szász, Lőrinczi 3–3, Jére, Palatka 2–2, Pál, Kopacz, Lázár, Hadnagy 1–1. Játszott még: Orbán Sz. és Jobb. Vezetőedző: Sipos Lóránt.
Kiállítások: 4, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 5/3.