Orbán Lehel U23-as bajnok

Dobos László 2019. március 19., 17:00

Három éremmel tértek haza Csíkszereda képviselői Szörényvárról, az U23-as korosztály számára kiírt egyéni cselgáncs-bajnokság döntőjéről. Orbán Lehel megnyerte a 60 kg-osok vetélkedőjét.

Orbán Lehel a dobogó legmagasabb fokán Fotó: facebook

A legjobb eredményt a 60 kg-os súlycsoportban versenyző Orbán Lehel (VSK Csíkszereda) érte el Szörényváron (Turnu Severin): a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

A 90 kg-osok között induló Kocsis Hunor (Csíkszeredai Sportklub), illetve a női mezőny 78 kg-os súlycsoportjában versenyző Kosza Hanna (Csíkszeredai ISK) bronzérmet szerzett. Jól szerepelt Antal Botond is (60 kg, Csíkszeredai ISK), aki az előkelő ötödik helyen végzett.

Albu Botond edző és két érmes tanítványa Fotó: facebook

Orbánt és Kocsist Albu Botond edző készítette fel, Kosza Hanna edzője Dánél Szabolcs, Antal Botondé pedig Cornel Pantea.

A verseny erősségét jelzi, hogy a férfiaknál húsz, a női versenyen pedig tizenöt klub osztozott az érmes helyezéseken.