Márton Enikő húsz vetélytársat előzött meg a vébén

Dobos László 2019. március 10., 12:06

A Szlovákiát képviselő Anasztaszja Kuzmina nyerte a nők 7,5 kilométeres sprintversenyét a svédországi Östersundban zajló sílövő-világbajnokságon. A csíkszeredai Márton Enikő sikeresen helytállt a felnőttek mezőnyében.

Márton Enikő jól menetelt előre a mezőnyben. Archív Fotó: Facebook/Julia Sadykova

Csíki résztvevője is van a vébének, a fiatal Márton Enikő, aki ebben az idényben tapasztalatszerzés céljából indul a felnőttek versenyein. A 7,5 km-es próbán 94 induló volt,

a csíki sportoló csak egy lőhibát vétett, és 20 vetélytársat megelőzve a 74. helyen végzett.

A férfiak versenyén Johannes Bö elsősorban a futóteljesítményével érdemelte ki az aranyérmet, miután a riválisok hibátlan lövészete mellett ő egyszer nem találta el a célt, de a büntetőkör ellenére mégis sima győzelmet aratott.

Női sprint, 7,5 km (94 induló): 1. Anasztaszja Kuzmina (Szlovákia) 22:17.5 perc (1 lőhiba), 2. Ingrid Tandrevold (Norvégia) 9.7 mp hátrány (1), 3. Laura Dahlmeier (Németország) 12.6 mph (0), … 74. Márton Enikő (Románia) 3:00.4 ph (1).

Férfi sprint, 10 km (104 induló): 1. Johannes Bö (Norvégia) 24:37.6 (1 büntetőkör), 2. Alekszandr Loginov (Oroszország) 13.7 mph (0), 3. Quentin Fillon Maillet (Franciaország) 16.5 mph (0), … 53. George Buta (Románia) 2:29.2 ph (0), … 74. Raul Flore (Románia) 3:14.5 ph (0), … 88. Cornel Puchianu (Románia) 4:01.9 ph (4), … 102. Panyik Dávid (Magyarország) 7:23.6 ph (4), 103. Gyallai Soma (Magyarország) 7:39.6 ph (5).

Ifjúsági Eb Norvégiában

Szintén Skandináviában, a norvégiai Sjusjoenben zajlik az ifjúsági biatlon Európa-bajnokság, amelyen két fiatal csíki sílövő, Hajdú Tímea és Koncsag Tamás is rajthoz állt. A lányok 7,5 km-es sprintversenyén Hajdú Tímea szerepelt a legjobban a romániai küldöttségből, 109 induló közül a 82. helyen végzett. Koncsag Tamás a 10 km-es próbán volt érdekelt, ahol 119 induló közül a 81. helyen fejezte be a versenyt.