Szétlövéssel esett ki az U16-os hokicsapat

Dobos László 2019. március 07., 14:45

Búcsúzni kényszerült a negyeddöntőben a Csíkszeredai ISK együttese a magyar U16-os korosztályú jégkorong-bajnokság rájátszásában.

Székelyföldiek nélkül maradt a magyar ifibajnokság Fotó: Gecse Noémi

A Székelyföldi Jégkorong Akadémia által támogatott együttes Miskolcon, a helyi DVTK Jegesmedvék ellen lépett jégre. A két nyert mérkőzésig zajló párharc első összecsapást a vendég, Gál Sándor és Antal István edzők által felkészített székelyföldi együttes nyerte, a második meccsen a házigazdák győztek, a harmadik, mindent eldöntő találkozó döntetlennel zárult.

A büntetőpárbajt pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek nyerték, ők jutottak be a legjobb négy közé.

Magyar U16-os jégkorong-bajnokság rájátszás:

Első mérkőzés: DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai ISK 1–6 (0–2, 1–1, 0–3)
Gólszerzők: Illés Márton Gábor, illetve Márton Botond 4 és Bănceanu Levente 2.

Második mérkőzés: DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai ISK 5–2 (2–0, 2–1, 1–1)
Gólszerzők: Tóth Tamás 4 és Kurys Levente 2, illetve Márton Botond és Bănceanu Levente.

Harmadik mérkőzés: DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai ISK 4–3 – szétlövés után (0–1, 1–1, 2–1, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: Toth Tamás 3 és Molnár Márk, illetve Márton Botond 2 és Both Péter.

Továbbjutott a Miskolci DVTK, 2:1-es összesítéssel.

Érdekesség, hogy mind a három magyar korosztályos bajnokságban induló székelyföldi együttes a negyeddöntőben esett ki. A Sapientia U20-as csapata és a Csíkszeredai ISK U18-as gárdája Székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiától kapott ki a rájátszás első körében.