A Sportklub visszacsúszott az ötödik helyre

Dobos László 2019. február 21., 21:16

Utolsó középszakaszbeli mérkőzésén a Brassói Corona hazai pályán 4–1-re legyőzte a listavezető Ferencvárost a jégkorong Erste Ligában.

A brassóiak végig vezetve győzték le az éllovast. Fotó: Daniel Maximilian Milata

Győzelmével a barcasági gárda feljött a harmadik helyre, a Csíkszeredai Sportklub pedig lecsúszott az ötödikre. Szombaton este a csíkiak a Ferencvárost fogadják a Vákár Lajos Műjégpályán, és győzelem esetén újra feljöhetnek a negyedik helyre.

Jégkorong, Erste Liga, középszakasz, felsőház (1–5. helyek):
Brassói Corona–Ferencváros 4–1 (1–0, 2–0, 1–1),
gólszerzők: Roberto Gliga (17., 21.), Bíró Mátyás (30.), Péter Balázs (60.), illetve Rafaj Attila (54.).
Büntetőpercek: 32–40 (ebből Molnár Zoltánnak, illetve Lauri Karmenieminek 10-10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Mihai Paul, Crisan Hunor Flavius, Bándi Csaba.