Háromgólos Sportklub-vereség Galacon

Dobos László 2019. február 20., 21:19

Vereséget szenvedett szerdán este Galacon a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorong-bajnokság alapszakaszában. A csíki kék-fehérek 7–4-re kaptak ki az Al-Duna menti városban.

Az utolsó harmadban dőlt el a győztes kiléte Fotó: Sorin Pană

Csak két harmadon át tudott eredményesség szempontjából egyenlő ellenfele lenni a címvédő Csíkszereda a galaciaknak, a regátiak az utolsó játékrészt 3–0-ra nyerték.

A Sportklubnál ezen a mérkőzésen nem játszott – többek között – Becze, Taratuhin és Valchar.

Az egy nappal korábbi, kedd esti összecsapáson a csíkiak hosszabbítás után, aranygóllal 7–6-ra győztek.

{K1}

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 7–4 (2–2, 2–2, 3–0),
gólszerzők: Igor Fefelov (5., 60.), Hildebrand Szabolcs (20.), Vitalij Kiricsenko (26., 58.), Alekszej Baskov (33.), Mihail Ribalko (55.), illetve Fodor Csanád (15.), Konsztantyin Panov (16.), Mihail Anyiszin (21., 30.).
Kapura lövések: 28–21.
Büntetőpercek: 42–8 (ebből a galaci Adrian Irimiának 10+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel és Péter Vilmos.